Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV elleni oltás mennyibe...

Tinker Bell kérdése:

HPV elleni oltás mennyibe kerül? Milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés

Egyszeri oltás vagy több adagból áll?


Vannak mellékhatásai?


Mennyibe kerül egy nappali tagozatos, 21 éves lánynak?


2011. ápr. 14. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

hú én úgy 3 éve kaptam akkor középiskolás voltam, és akció volt. kettőt nekünk kellett fizetni egyet pedig a város állt. tehát 3 alkalmas az oltás, és te választhatod ki h a felsorolt 3 válaszható időpontok közül melyik a jó.

mellékhatását én nem érzetem. rá 2 évre hallottam h vannak mellékhatásai láz meg mi egyéb, de hála nekem semmi nem jelentkezett.

nem tudom h függ-e attól h diák vagy-es vagy sem, nekem két oltás 60000 tehát össz. 90000. és mind a hármat természetesen kötelező felvenni!

remélem tudtam segíteni :)

L*-*

2011. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Várok olyanokat is akik mostanában kapták meg az oltást!

2011. ápr. 14. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Én tegnap kaptam meg az elsőt. Nekünk az iskolánk támogatta, így olcsóbb volt, mert amúgy egy oltóanyag 30000 Ft lett volna, de nekünk csak 19000 Ft volt. 3 oltóadagból áll. Mellékhatásról nem tudok. A következők májusban kapom meg, az azutánit meg szeptemberben. És nekem fájt, jobban mint eddig bármelyik influenza elleni mondjuk. :SS
2011. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
Pont tegnap érdeklődött valaki a patikában ez ügyben, és a patikusnő azt mondta neki, hogy 3 adagból áll az oltássorozat, és darabonként 30.085,- Ft. Ez kell háromszor kifizetni. Több mint 90.000,- Ft. A nőgyógyásznál fel kell íratni. Azt is mondta még a patikus, hogy néha napján vannak akciók, amikor az önkormányzat, meg az egészségügyi tárca támogatja, akkor valamivel olcsóbb.
2011. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kondor Judit ***** válasza:
Ez igaz,hogy 90.000ft a 3 adag,mi hál istennek 45.000ft-ért megkaptuk a 3 adagot.Nekünk az ANTSZ küldött levelet,hogy lehetőség van rá olcsóbban megvenni.Igaz a házi orvos 2.000ft-ért adja be mert nem kötelező védőoltás.Tudni kell a HPV elleni védőoltás nem óv meg mindegyik HPV vírustól,mert ebből is több fajta van sajna.Ajánlott mindenkinek ez az oltás,főleg a szűz lányoknak/habár akkor is ellehet kapni ha csak össze érnek a nemi szervek és nem történik meg az aktus/.Nagyon alaptomos mert akár 10évig is lappanghat.
2011. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért szégyen, hogy ennyit kell fizetni az embernek az egészségéért. Az ország szégyene ez is, mint sok más.

2011. ápr. 17. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 21 éves.


Nem!! az egészségért fizetsz ennyit, hanem az oltóanyagért, és hogy szépen legyen profitja a gyógyszermaffiának!

Hogy lehet, hogy értelmes emberek milliói még ma is hisznek a sok hatástalan, de legtöbb esetben veszélyes mellékhatásokkal rendelkező oltóanyagban?

Ha egy embernek csak az oltóanyagok segithetnének életben maradni, akkor már régen ki kellett volna halnia az egész emberiségnek. Miért hisztek vakon minden média-hírben????

Gondolkodjatok végre! Nyissátok ki a szemeteket és lássátok hogy mennyire el vagytok téritve az igazi valóságtól.

Az ember, nagyon kevés kivétellel, egészségesnek születik. Nagyon sok hibát kell vétenünk, és nagyon hosszú ideig kell vétkeznünk ahhoz, hogy később ne tudja zavartalanul végezni a munkáját, és kisebb nagyobb zavarok keletkezzenek. Mert a betegségek nem jönnek csak úgy maguktól. Bizony teszünk értük rendesen. Nem látjuk el megfelelő üzemanyaggal, nem bánunk vele rendesen, persze hogy idővel már nem olyan hatékony, nem olyan preciz szerkezet, mint annak előtte.

De ha az ember még időben elgondolkodik, és megpróbál először is egy kicsit tanulni azzal kapcsolatban hogy hogyan is működünk, akkor látni fogja, hogy nem is olyan ördöngősség ez, egyszerű törvényszerűségek alapján működik az emberi test. Ha megadjuk neki a létfontosságú anyagokat amiket ahhoz használ hogy jól tudjon feladatokat ellátni, akkor nagyon hamar helyreállnak a dolgok, visszaáll az az egyensúly, ami jellemezte akkor, amikor még nem volt baj.

Ezeket azért irtam le, hogy értsd, a HPV sem más, mint egy az orvoslás által eltúlzott, felnagyított probléma, amit ők természetesen megint csak vagy gyógyszerrel, vagy oltással "gyógyítanak". Soha nem lehet arról olvasni, hogy mennyien halnak bele a szükségtelenül kapott szintetikus vegyületek mellékhatásaiba, mert az nem lenne jó hatással a gyógyszerforgalomra.

Az én lányom is szenvedett ettől a problémától, pontosan két éve mondta neki az orvos hogy HPV-je van. Egyszerű probiotikumot, és egy jó nagy dózisú multivitamint szedett, és egy éven belül teljesen rendbe jött, ugyanis mint kiderült, csak az immunrendszere volt legyengülve egy párkapcsolati rossz hangulat miatt. Természetesen nem a nőgyógyásza mondta neki ezt a természetes módszert, ő ebben egyáltalán nem volt partner. Lányom felkeresett egy jóhírű életmód-tanácsadó orvost, aki elmagyarázta mit kell tenni azért, hogy visszakaphassa az egészségét. Mihelyt visszaállt a szervezete, azonnal rendben volt a nőgyógyászati probléma is. Hidd el, többet ártasz magadnak az oltással, mert minden oltóanyagban vannak ártalmas vegyületek mint pl. higany, formaldehid, stb.....amikre ki tudja hogy reagál majd a szervezeted. Inkább törekedj arra, hogy erősítsd meg az immunrendszeredet, pótold egy probiotikummal a bélrendszeredbe a hasznos baktériumokat, hisz a bélrendszer a második immunrendszer, keress egy mega-dózist multivitaminból, és várdd hogy elmúljon a baj. Sok sikert!

2011. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Hasonlóan gondolkozok én is a különböző influenza elleni oltóanyagokról. Nem ragozom, mert te már kifejtetted.


DE!


Sajnos volt a családomban arra példa, hogy méhnyakrák miatt halt meg valaki. Mint tudjuk, a méhnyakrák egyik fő okozója a HPV. Azt hiszem, hogy ezek után van arra okom, hogy beadassam magamnak a védőoltást.


Kérlek ne általánosíts! Nem mindenki buta, és hiszékeny aki az orvostudományhoz fordul segítségért! Azért bevallhatod, hogy sehol nem volnánk orvostudomány nélkül. Persze nekem is mint mindenki másnak meg van a véleményem bizonyos dolgokról. Nem feszegetem, de az túlzás amit te írtál.


Sok mindenben egyet értünk, de a valós kérdésben nem!


Köszönöm a válaszod!

2011. ápr. 18. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem volt szándékomban hogy megbántsalak, nem mondtam hogy buta vagy. Sőt, pontosan azt akartam kifejteni, hogy az emberek nem tehetnek róla, de sehol sem tanítják meg nekik azt, ami a legfontosabb, hogy milyen módon tudjuk megőrizni az egészséget.

Egy valamit azonban próbálj megérteni. Az az elmélet, miszerint a vírusok, baktériumok fertőznek meg minket, már régen nem igaz, ezt a feltalálója, Louise Pasteur vonta vissza a halálos ágyán. Csakhogy az orvostudomány ezt nem kötötte az orrunkra, mert sérült volna a tekintélye ha mindenki megtudja azt, miszerint mindenféle baktérium eleve bennünk él, szimbiózisban velünk. Amíg megvan az egyensúly a szervezetben, ez az egészség, addig nem tudnak semmiféle bajt okozni nekünk. Mihelyt azonban megbillen ez az egyensúly, (lelki problémák, tápanyag-hiány, mozgás-hiány )következtében, rögtön elkezdődik az, amit betegségeknek gondolunk, illetve megjelennek külömböző tünetek, amik egyébként testünk riasztórendszerének jelzései. Ha értjük ezeket a jelzéseket, akkor tudunk tenni azért, hogy visszaálljon az egyensúly. Ha viszont megpróbáljuk különféle gyógyszerekkel még el is nyomni ezeket a jelzéseket, akkor nem lesz esélyünk rá, hogy észre vegyük hogy nő a baj, folyamatosan semmibe vesszük a vészjeleket, és csak akkor eszmélünk fel, amikor már esetleg visszafordíthatatlan a helyzet.

Nagyon sajnálom a rokonodat aki rákos volt, és meghalt.

Neki már nem segíthetünk, de azoknak akik még élnek, azoknak igenis van lehetőség.

Ne gondold hogy a rák öröklődő betegség. Ezt mondják, de gondolj bele, egy családon belül hasonló életvitel, hasonló étkezés, hasonló szokások alakulnak ki, ezért hasonlóak a betegségek is, amik sújtják őket. Nagy változásokra van szükség minden területen, gondolok itt a legegyszerűbbre, otthon a családban más étkezés, egészségesebb alapanyagok használata, több mozgás, pozitívabb gondolkodás stb......

És nagy változások szükségesek az egésézségügy területén is, nagyobb teret kell engedni a természetes módszereknek, mert a természet sosem csalt még meg bennünket!

Továbbra is sok barátsággal vitatkozok veletek, ha van rá igény.

2011. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
hát..... ha már a káros dolgokról beszélünk akkor nézzük a szmogot, a dohányfüstöt.... és had ne soroljam oké? hülyeség. nem tud az ember bio módon élni! mindennek vannak mellékhatásai. na és ha a családodban már előfordult ilyen akkor ezen szerintem nem is kell gondolkozni mert magától értetődő h megéri "beruházni" rá!!!!!!!!
2011. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!