Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire súlyosak nálatok a...

Mennyire súlyosak nálatok a menstruációs hangulatváltozások?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy időben nagyon súlyosak voltak, és nem tudom, hogy miért... Nagyon depressziós lettem akkoriban pár nappal, vagy akár egy héttel a menstruáció előtt. Nagyjából meg akartam halni és folyton az öngyilkosság járt a fejemben. Nem azért, mert fájt valamim, hanem egyszerűen olyan borzalmas hangulat fogott el. Aztán sokszor kiborultam, kiabáltam vagy sírtam. Fel akartam adni mindent. Mintha megkerdültem volna. A környezetem nem vette tudomásul, hogy ez a menstruáció miatt van, úgyhogy mindig elmondtak mindenféle hülye p*csának ilyenkor. Tényleg olyan voltam. Hisztérikus. De nem szándékosan, Úgy gondolom, hogy ki voltam szolgáltatva a hormonális változásoknak.


Aztán a menstruáció 1. napján megszűnt ez, akkor már ,,csak" borzalmasan fájt a dolog úgy egy napig. Volt, hogy a suliban csak ültem, meredtem magam elé és nem tudtam majd' egy óráig mozdulni, ha előtte nem vettem be fájdalomcsillapítót... Beszéltek hozzám az emberek, de nem tudtam reagálni vagy megmozdulni, mert úgy éreztem, mintha mázsás súlyokat kellene cipelnem. Nehezek voltak a végtagjaim, a fájdalom teljesen letepert. Többször hánytam is a görcsöktől.


Ez tartott úgy 5 évig, aztán azóta elmúlt hál' Istennek magától. Mostmár mondhatom, hogy minden oké... Ez előtt nem voltak ennyire súlyos panaszaim, és ma már úgy tűnik, hogy visszaállt a ,,normál" állapot.


Egy időben szedtem PreMens tablettát, az egy ideig enyhítette a panaszokat nagyon jól. De a kúrát ismételni kell! Én nem ismételtem, utána úgy fél éven belül visszatértek a panaszok. Teljesen, gyógyszer nélkül mondom, úgy 5 évbe telt, mire minden oké lett megint.

2011. máj. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy válasz, de ebben minden benne van! Köszönöm szépen ! És le a kalappal, hogy ilyeneken keresztülmentél...
2011. máj. 6. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :) Hát nem volt leányálom...

Azért remélem, Neked nem ennyire súlyosak! Vagy ha úgy érzed, hogy igen, akkor javaslom a PreMes-et, csak tényleg ismételni kell úgy 2 havonta a kúrát.

2011. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egyszer: PreMens... Nem megy ez a gépelés, úgy látszik... :)
2011. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és még ami érdekes -- igaz, ez már nem hangulatváltozás --, hogy iyenkor nagyon érzékeny vagyok a hidegre. Ha a menstruáció 1. napján nem hordok hosszú pólót vagy trikót a ruha alatt, akkor annál jobban szokott görcsölni. Közben olyan, mintha tűk szurkálnának ott, ahol jobban ér a hideg. Elgémberedik a kezem, vagy fázni kezd a nyakam, amit szinte az egész testemen érzek.


Ilyenkor mellfeszülés is van, csomó vizet visszatart a szervezetem és az emésztésem sem a legjobb. Nem tudok enni rendesen, valahogy semmi sem jó, nem ízlik semmi. Megkívánok valamit, eszem pár falatot, utána már rosszul esik. Illetve még az szokott ilyenkor előfordulni, hogy izzadok, de közben ráz a hideg.


Hát... elég borzalmas így leírva.

2011. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!