Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 eves vagyok es nagy a...

14 eves vagyok es nagy a gondom. A gond a feherfolyas. Hogyan lehet megszuntetni gyogyszerek vagy orvosi segitseg nelkul? Tovabbi leirasert katt a kerdesre

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy mar 12 eves korom ota van folyamatosan feherfolyasom.Nem tudok vele mit csinalni.:( Hogyan lehet megszuntetni gyogyszerek vagy orvosi segitseg nelkul?V csak a szagat,mert nan idegesit,meg erzodik.A masik kerdesem pedig ,hogy,ha nem mulik el felnott koromra ,akk nem lehet gyerekem?Nem tudok mit, tenni,v mastol megkerdezni,es ezert kernek segitseget. Felenk vagyok es eloszor nem mertem kiirni, mert kellemetlen.
2011. máj. 8. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fehér folyás normális dolog,a hüvely tisztulását szolgálja a mensi előtt pár évvel,vagy a mensikor jön be.Mindenkinek van és van egy minimális szaga.Ez nem betegség.Akkor van vele baj,ha csíp,égető érzés társul hozzá,ha a színe,állaga jelentősen megváltozna.Ha sárgás a színe gyakran azért van mert nem tudunk tisztaságit cserélni és hát hiába törlöd meg pisilés után azért megszínezi kicsit.Ha igen erős a szaga akkor viszont canesten combi tabletta,meg hüvely kúp is van,gyógyszertárba vény nélkül lehet venni.De ha tényleg erős,anyuddal azért beszélj róla.
2011. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!!!Anyummal ilyesmikrol nem lehet beszelni(azert is kerdeztem itt),mert rendesen sem lehet vele dumalni,mert nem tom miert.En sem szeretek vele beszelgetni,mert apam ellen bujtat mindig,tomkodi a fejem,ha elmek hozza mindig felidegesit,egesz heten gorcsolok,idegeskedek(em elvaltak apammal,es halaistennek apammal elek,mert ha anyammal elnek idegbeteg,depreszius lennek 14 evesen,igyis okozott fajdalmakat,mert 11 even keresztul vele eltem eggyut,d egy pasiba beleszerettet es bejelentette h elvalik apamtol,es magasrol letojt engem meg a tesom,mert naon dult a szerelem.Meg elsem valt apamtol hivatalosan mar lefekudt a masik pasival,es meg azt mondja nekem,h nem csalta meg apamat.Ja es 44 eves es van pasia(miota elvaltak ez a 2. pasia),ami nekem 14 evesen nincs.)...Ja em azert lennek idegbeteg meg depis,mert 14 even keresztul azzal beszeli tele a fejem,hogy ha egyedul elmek a parkba v egyedul mek ki az utcara akk rokton megeroszakolnak,ha egyedul alszok otthon betornek es megeroszakolnak,megtamadnak,stb..d engem nem erdekel mert koromhoz kepest eleg jol felfogom a dolgokat...Na ezert van szerencsem,h nem anymmal elek,meg meg sok masert.Em bocsi,h ennyit irtam :)Ja es meg 1x koszi
2011. máj. 8. 20:52
 3/9 A kérdező kommentje:
*depresszios
2011. máj. 8. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Semmi gond,és hidd el ez egy normális dolog minden lány életébe bekövetkezik és minden nap elő szokott fordulni,használj tisztasági betétet.


Néha a tisztasági betéttől is viszkethetsz(én már jártam így),ha ez lenne,akkor kersgélni kell melyik a legmegfelelőbb számodra.De hül.yén hangzik este,fürdés után és már csak egy kis vatta darabot,vagy zsepit teszek be a bugyimba.


De ha csípne vagy más gond lenne később akkor nyugodtan beutaló nélkül is 14 éves kortól el tudsz menni gyerekgyógyászhoz/nőgyógyászhoz is(a körzeti orvosod is megkérdezheted),egy barátnő,nagyi is el tud kísérni.De ha erre majd később sor kerül akkor azért néz utána hogy mi hogyan is zajlik,hogy előre is tudjad.Ezeket azért írom le,mert nem bíztos apukáddal szívesen beszélsz ilyenekről.

2011. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2011. máj. 12. 18:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen,ha bármi van itt úgyis lesz aki segít és egy jó barátnő,nagymama is sokat segíthetí(bár bevallom a nagyik néha semmit nem tudnak az eféle dolgokról)
2011. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, az egyéni, hogy kinek mennyi a huvelyvaladeka, lehet nagyon sok is. Az a funkcioja, hogy tisztan tartsa a huvelyt, megölje a kórokozókat, védje az altesti szerveidet ezáltal. Kamaszkorban bőségesebb is lehet, mint felnott korban, mert most kezdodik a mirigymukodes.

Lehet kapni kozertben tisztasagi betetet, azt tedd a bugyidba, és legyen Nalad napkozben, hogy tudd cserelni, de tiszta kezzel csereld mindig (már amennyire az iskolaban és egyeb nyilvanos helyeken erre van lehetoseg).


Ha nem kellemetlen szagu es kullemű, akkor egeszseges. Figyeld meg jol, hogy milyen, és ha VÁLTOZÁS van a megszokott kullemben, akkor az lehet fertozes jele. De hangulattol meg egyebektol fuggoen is valtozik, pl. ha influenzas vagy, stb., akkor is valtozhat. Majd nehany ev alatt kuitapasztalod, hogy milyen jelekre "kell megijedni".:)


Ha nagyobb leszel, észreveszed, hogy a nemi vággyal is osszefugg a mennyiseg: ha az ember egyedulálló, akkor bőségesebb lehet, mint annál, aki sokat szerelmeskedik...:)

(35/L)

2011. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valaki irta a tisztasagi betet irritalóságát: illatanyagmenteset kell venni, az nem allergizal. Amugy is védeni kell a huvely kémhatását, ha nem viszket a szagos betéttől: nem tesz jot neki a parfumozott, illatositott betét, mert lúgos, mint a szappan. A huvelyflora meg savas.

(35/L)

2011. máj. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!!!!!!:)
2011. jún. 11. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!