Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek hogyan sikerült megszaba...

Kinek hogyan sikerült megszabadulnia a hüvelygombától (visszatérőt is beleértve)?

Figyelt kérdés
Állandóan ettől szenvedek...szinte minden hónapban!Általában a menstruációm elmúlása után 2-3nappal már érzem, hogy "elkezdődik". Canesten combit sokszor használtam már, Betadine hüvelykúpot is és KlionD kúpot is. Elmúlni mindig elmúlik, de 2-3hét múlva megint visszajön:S Ezért érdekelne, hogy nektek, hogy sikerült megszabadulni tőle...Nekem már a szexuális életemet is tönkreteszi:S Emiatt sosincs hozzá kedvem és általában fájdalmat is okoz. Tehát úgy értem, hogy abban a 2-3hétben amikor tünetmentes vagyok akkor sincs kedvem hozzá, mert arra gondolok, hogy az aktus után pár nap múlva megint bajok lesznek:S Segítsetek légyszi. Ja és voltam már nődokinál ezzel és ugye mindig csak a Klion-t irgatja fel:S
2011. máj. 13. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az immunrendszered kéne megvizsgálni.
2011. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vérvételen 2hónapja voltam utoljára ott semmi probléma nem volt. Én még arra is tippelek, hogy a fogamzásgátlóm miatt. Mióta szedem azóta van ilyen gyakran:S De anélkül meg "nem merek élni". Esetleg ha váltanék gyógyszert lehet megoldódna?
2011. máj. 13. 11:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a tampon elhagyása óta nem fordult elő, de tényleg érdemes lenne az immunrendszeredet is felturbózni vitaminokkal pl.

És a nődoki is igazán figyelembe vehetné, hogy ilyen gyakran visszatér, akkor amit felír, nem teljesen hatásos. Vagy visszafertőződnél?

2011. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A barátod is bekente magát Canestennel? Mert ugye attól hogy neki nincsenek tünetei még hordozó lehet, érdemes együtt kezelnetek magatokat, vagy ha gyógyszert ír fel az orvos akkor mondjad, hogy neki is írjon fel, mi is így voltunk a párommal és segített.
2011. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A hüvelygomba, ha visszatért, nagyon nehéz megszabadulni tőle, állandóan vissza fog jönni.

Ennek nagyon sok oka van, pl fogamzásgátló, táplálkozás, stb...

Első körben egy candida kúra az alap, méregtelenítés, immunrendszer erősítés.

Hüvelyflóra visszatelepítése.

Nagyon sokat tudnék erről írni, ez talán egy picit segít:

[link]

2011. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Meg még ilyen válaszom is volt:

"kippikopp válasza:


Kedves Kérdező, megosztom az én tapasztalataimat.

Én 4 hónapig candida diétán voltam, csodát tett. Nem csak az állandó hüvelygyullaádsom múlt el, de rengeteg más pozitív hatása is volt.

A candida diéta első egy-két hónapja csak a nehezebb, utána már bővül a választék, amúgy egy teljesen egészséges, teljesértékű táplálkozáson alapszik, így nem csak a "candidára jó", hanem erősíti az immunrendszered, méregtelenít, és rengeteg más pozitív hatása is van.

A candida egészséges emberek szervezetében is jelen van, akkor okoz problémát, ha elszaporodik. Ez lehet a táplálkozástól, antibiotikumtól, fogamzásgátlótól.

Az ilyen babaszappanos, intimlemosós témákat teljesen kerüld el. A babaszappan is népbutítás, mert hogy antiallergén..pff persze, ne higgy a reklámoknak, meg kell nézni az összetevőt, az is tele van szintetikus anyaggal, kőolajszármazékkal (paraffinolaj=finomított KŐOLAJ, tehát nem növényi). Helyette Sövénykúti natúr kecsketajes szappant használj, akár egész testre, én azt használok, kolléganőm által készített szappan, kis olivaolajjal és levendulával megspékelve, isteni. (bioboltban, neten rendelhető). Kíméletesen tisztít, támogatja a hüvelyflórát.

A fehérneműimet ilyen időszakombat neomagnol fertőtlenítő tablettával kezeltem, és hatvan fokon mostam.

Első körben a táplálkozásoddal tudsz javítani a helyzeten, bármi egyéb külső behatás csak ideiglenes megoldás.

Javaslom a diéta alatt (de azért orvossal igazoltasd vissza, hogy candidád van) a házi hüvelykúp készítését, nem nagy ördöngösség, amibe célzottan olyan illóolajat csepegtetsz, amilyen problémád van.

Itt van pár jó kis recept: [link]

Itt pegid a candida kúra: [link]


Jobbulást!

2011. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Igen valószínű, hogy visszafertőz a párom. Most a legutóbbinál mikor kaptam a Klion-t akkor 2hétig kente napi2x Canestennel de szerintem ez nem elég mivel 3napja megint kijött nálam:S Jövő 7 szerdán megyek dokihoz ma majd elmegyek Canesten hüvelytablettát venni, mert semmi kedvem addig szenvedni. Elmondom még1x az orvosnak, hogy bajom volt és a biztonság kedvéért iratok fel vmit magamnak is ha mégis kijönne megint és a páromnak pedig kérek valami gyógyszert az talán hatásosabb lesz mint a sima canestenes kenegetés. Ja és szerintem fogamzásgátlót is váltok mert tényleg azóta vagyok így "legyengülve":S
2011. máj. 13. 15:20
 8/13 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem, hogy a Canestenen kívül tudtok még valami vény nélkül kapható kúpot vagy gyógyszert?:) Betadine nálam kilőve mert többet ártott mint segített.
2011. máj. 13. 15:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyanazzal a gyógyszerrel kell őt is kezelni mint téged. A klion bakteriális fertőzésre jó, a canesten gombára. Én is a kliont szedtem, meg a párom is. Hál Istennek egy ideje már nem tért vissza. mihamarabbi javulást!!!
2011. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jajj hát most jutnak eszembe a dolgok:D Grepefruit cseppekről vélemény?:) Immunrendszer erősítésére jó szerintetek? Vagy milyen más vitaminok lennének jók?:)
2011. máj. 13. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!