Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tennétek? Komolyabb...

Mit tennétek? Komolyabb vérveszteség lehet ettől?

Figyelt kérdés

Nagyon erős a menstruációm. Már voltam több nődokinál is, de csak a fogamzásgátlót hajtogatják. Szedek is, de semmi változás. Ma jött meg, de már ahogy kitettem a lábam a házból, rá 1 órára szó szerint csöpögött a nadrágomról a vér. Majd' elsüllyedtem szégyenemben.


Mit csináljak?

Félek, hogy túl sok vért vesztek, vagy hogy egyszer nem lesz alkalmam hazajönni, ha ismét ilyen erős lesz, és ez még csak az első nap!


2011. jún. 1. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? Miómákat vizsgáltak nálad?

Voltál rendes kivizsgáláson,vagy csak felirattad a gyógyszert?

2011. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, rendesen kivizsgáltak, de nem találtak semmi rendelleneset.
2011. jún. 1. 11:59
 3/11 Tinker Bell ***** válasza:
Valóban egy komolyabb kivizsgálásra lenne szükséged. Addig pedig használj maxi tampont és betétet is.
2011. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezeket használom együtt, de így is jó esetben max 1 órát bírok ki. Ilyenkor alig merek emberek közé menni.
2011. jún. 1. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 39 éve szenvedek az erős menstruációtól.Olyan sok vért vesztek az első pár napban,hogy kötelezően használok egyszerre tampont és betétet is.SŐT! Az első két napban nagy tampon,és éjszakai betétet használok,mert ez kibírja talán 1 óráig úgy,hogy nem ázok át.Én nagyon sok orvosnál voltam kezdve a Tb-s orvostól a magán dokiig. Mindegyik azt mondja,hogy ez teljesen normális dolog,és ez azért van,mert ilyenkor a szépen,ürül a "rossz" vér.Voltaképpen teljesen kitisztulunk..Nekem is a fogamzásgátlót tanácsolták,hogy csökkenti a vérzés erejét,de nem vált be.Így beletörődtem,hogy havonta egyszer 5-7 napig tart a menstruációm,és ebből 2-3 nap annyira erősen,hogy óránként kell cserélnem a tampont ,és betétet. Egyébként nem is olyan régen voltam magándokinál a szokásos általános vizsgálaton,és a doki azt mondta,hogy 39 évesen makk egészséges vagyok nőgyógyászatilag,még egy gombás fertőzésem sem volt még..Mint mondta köszönhető annak is,hogy a menzetem idején normálisan "ürül" a szervezetem.Szóval nyugodj bele,hogy te is azok közé tartozol akiknek erős menstruációjuk van,és nem kell attól félned,hogy túl sok vért veszítesz.

Egyébként az is lehet,hogy szülés után megváltozik ez a helyzet.

2011. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
véralvadási faktorokat vizsgálták már?
2011. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
valakinek az első nap a legerősebb úgyhogy emiatt még nem kell izgulni. amúgy hányféle fogamzásgátlót próbáltál már? én először dianet szedtem és nagyon erősen véreztem. utána váltottam jangeera, most már sokkal jobb.
2011. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem tudom próbáltad-e már, de ami talán még jó lehet, hogy beraksz betétet, tampont, és még vattát...kb. olyan nagyot, mint a betét...ezt tudsz venni drogáriában, a jobb minőségűt, hátha beválik...

csak mondjuk olyan nacit vegyél fel hozzá, amin nem látszik át, és nem tud elmozdulni...

ha dokik azt mondták normális, akkor nem lehet baj, de igyál sok folyadákot, ez a lényeg...persze ha nem mész el otthonról, vagy a melóból, mert utcán nehezebb elmenni pisilni, de a folyadékkal pótold és akkor nem lehet semmi...

amúgy van itt egy nőgyógyász, aki gyorsan válaszol és kedvesen, kérdezd meg tőle is, írj le mindent, mióta van ez, meg mindent amit ide is leírtál, itt a link:


[link]


most úgy látom nem tud válaszolni, mert rendel, de később szerintem tudsz kérdezni, ha már nincs rendelése...

vérzékenység is nem tudom nézték-e már, de sztem arra lehet vmit szedni...de majd ő hátha tud adni megfelelő választ...

jobbulást!

remélem segítettem:)

2011. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:1o

Születésed óta menstruálsz?

2011. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 9 éves korom óta menstruálok, de nagyon durván. :S Általában 12 napig tart, az első 5-6 nap nagyon erős, az utolsó 6 pedig ilyen barnázás már. Tamponból a szülés utánit használom, legalábbis azt van ráírva, ez a legnagyobb. :D + rakok be betétet + vattát is. Na ez tart kb 2-3 óráig, a tampon tele (már csurog át rajta), a vatta szétázva, a betét is jócskán véres. Naponta kb. 4x cserélem ki ezt a hármas kombót, estére csak batét meg vatta van bent.

És ez megy kb 6 napig. :S Utána már el lehet hagyni a tampont, de a többi marad. Katasztrófa az egész....

Én nem szedek tablettát, mert egészségügyi problémám miatt tilos bármilyen hormont szednem tartósan.

Vérszegény is vagyok ez miatt valamennyire, ennek ellenére jó minden vérvételi értékem (6 havonta nézik kb 15 éve, egyéb gondból), nincs semmi gond ott lent sem.

1 orvos sem tudta eddig megmondani, az eddigi kb 8-ból, akiknél jártam, hogy miért ilyen erős. :S Gyógynövényes vackok sem segítettek sosem....

2011. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!