Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. Fürdés! Jövő héten,...

S. O. S. Fürdés! Jövő héten, együnk két napos biciklitúrára és nekem pont meg lesz. Nagyon félek mert még életemben nem fürödtem úgy hogy menstruáltam. Meg félek, hogy biciklizésnél nem tudok majd elégszer tampont cserélni. Szóval mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mert ugye elméletileg fürdés közben csak egy órát max másfelet lehet bent. Lehet hogy érdemes lenne elmenni nőgyógyászhoz hogy adjon ilyen elmulasztó tablettát? És ha elmegyek meg is vizsgál, vagy csak felirja? Ha megvizsgál fáj? Bocsi hogy ilyen össze-visszára sikeredett :$

csak sok mindent nem tudok még :$ 13/L


2011. jún. 5. 20:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
van egy tampon ami nem mini, nem is közepes, hanem extra ami erre az alkalomra van kitalálva, hogyha nem tudod túj sokszor(kb 2 óránként) cserélni akkor ez jö arra. És ha fürdesz nem lesz baj, majd meg látod. Velem is volt ilyen és egy csepp vér se csurgott ki
2011. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, és abba bizhatok, biztos jó?
2011. jún. 5. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Mensi elmulasztó tabletta hát ez aranyos volt. Ilyen nincs. Ez van sajnos, vagy használsz extra tampont, vagy nem fürdesz.
2011. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jah xD neonon olvastam h lehet feliratni olyat amitől kimarad egy hónapra. akk ez nem igaz? xD
2011. jún. 5. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Normális orvos nem ír fel úgy gyógyszert, hogy ne vizsgáljon meg!
2011. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van menstruációt elmulasztó tabletta.10-12 napig képes elhalasztani a vérzést,de szerintem a tampon egészségesebb megoldás,nem pedig az hogy 13 éves korodban ilyen tablettákat szedj!
2011. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen van olyan hormonkészitmény ami hátráltatja a mensturáciot,hogy amig szeded ne jojjon meg.De ilyen fiatalon drasztikus.A Duphastonnal is késleltetik meg a Norethisteronnal is.
2011. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az orvos mindig megvizsgál,de olyan fiatal vagy,hogy az első vizsgálat előtt jobb ha metnézde mi és hogyan is zajlik.De használj tampont és rakj be betétet is,dupla védelem.És amikor megpihentek akkor ellenőrzés és csere.Orvos,meg tabletta sem kell.
2011. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%
13 évesen tampon -.-" gratulálok ringy.óóó:/
2011. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Imádom az ilyen embereket, akikben egy cseppnyi empátia sincs... Te mit csinálnál a helyében? Inkább kihagynád a biciklitúrát és a fürdőzést? Egész nap kényelmetlenül érezné magát, hogyha csak betét lenne bent, elvégre a tampont aktívabb tevékenységekhez találták ki, hogy semmit ne érezz ugrálás, mozgás közben. 13 évesen én is helyeztem fel tampont, ha szükség volt rá... Honnan tudod, hogy ő hétköznapokon nem betétet használ.

Na mindegy, nem is idegesítem magam az ilyen gyökereken.

Habár nem aktuális már a kérdés, de én is a nagyobb ill. szárnyas tamponokat ajánlom. :) 16/L

2012. febr. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!