Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Anyukák! Ti helytelennek tartanátok 18 éves lányotoknál, ha el szeretne menni nőgyógyászhoz? És ha fogamzásgátlót szeretne íratni?

Hogyan álltok ehhez az egészhez?

2011. jún. 17. 10:56  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Szerintem

1. 18 éves, tehát az ő dolga

2. Nagyon klassz, hogy ezzel együtt megbeszéli az Anyukájával, tanácsot kér

3. Ehhez jó lenne tudni, hogy van-e stabil barátja, mennyire van felvilágosítva a védekezésről és a betegségekről is, mert a terhesség csak az egyik fele, a gumi sok mástól is véd.

4. Nőgyógyászhoz el lehet menni vele, a tablettáról lebeszélném és inkább a gumi felé terelgetném, de ez tényleg szituáció függő. Ha másfél éve együtt van a barátjával, akkor a tabletta se kizárt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/22Időpont 2011. jún. 17. 11:02 Privát üzenet

Amikor 17 voltam anyuval megbeszéltem, hogy szeretnék fogamzásgátlót szedni (akkor már 2 éve együtt voltam a barátommal), egy csomó kérdésemre válaszolt és el is kísért a nődokihoz, hogy ne menjek egyedül.

25/N

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/22Időpont 2011. jún. 17. 11:02 Privát üzenet
Sosem volt olyan a viszonyunk hogy ilyet megbeszéljek vele, 21 éves koromban mentem el egyedül, és a mai napig nem tud róla, hogy szedek- e valamit vagy sem. Ennek már 3 éve. Nem szoktunk ilyenről beszélgetni, kicsit rossz is, de ez van.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/22Időpont 2011. jún. 17. 11:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1 éve vagyok együtt a barátommal,de anyukám nem szívesen jön el velem,fogamzásgátlóról meg hallani sem akar!

# 4/22Időpont 2011. jún. 17. 11:07 Privát üzenet
Figyelj,18 éves vagy,elvileg felnőtt nő,fogod magad elmész egyedül/barátnőddel,felíratod a fogamzásgátlót és kész.Gondolom anyukád se akar idő előtt nagymama lenni.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/22Időpont 2011. jún. 17. 11:10 Privát üzenet
Menj el nélküle. Te életed.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/22Időpont 2011. jún. 17. 11:10 Privát üzenet

Én teljesen helytállónak tartom,hogy elakar menni nőgyógyászhoz.Ha már él nemi életet akkor mindenképpen fontos lenne,hogy megnézze az orvos,hogy minden rendben van-e.Én 19 évesen voltam először,és méhszájsebet találtak,amit szerencsére,így időben tudtak kezelni.Ezért is bíztatok mindenkit,hogy menjenek évenként szűrésre.

Gondolom a lányodnak a fogamzásgátló nem ok nélkül kell neki.Szerintem örülj neki,hogy foglakozik a védekezéssel.Szerintem te sem örülnék neki ha hazaállítana terhesen.Meg amúgy is már egy felnőtt nő,ő is eltudja dönteni,hogy mit szeretne.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/22Időpont 2011. jún. 17. 11:11 Privát üzenet

18 éves vagy, vagyis nagykorú. nincs más rokonod/közeli barátnőd, akivel elmehetnél (ha nem akarsz egyedül)? ha anyukád nem akar róla hallani, akkor nem kell beszélni neki róla.

27/l

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/22Időpont 2011. jún. 17. 11:12 Privát üzenet
Bocsi,azt hittem te vagy az anyuka.De így semmi gond,fogod magad bejelentkezel és elmész.Nem kell oda anyukád,nem fognak semmi olyat csinálni veled ami fájna.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/22Időpont 2011. jún. 17. 11:12 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
A kérdező kommentje:

na igen..de valaki fizeti is a tablettát? nem?

# 10/22Időpont 2011. jún. 17. 11:17 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Budapesten szeretnék nőgyógyászhoz menni, de nem pesti vagyok. Ilyenkor csak magándokit választhatok? Fogamzásgátlót szeretnék íratni, illetve rákszűrést csináltatni. Ez lenne az első alkalom
Budapesten hová menjek nőgyógyászhoz, ahol írnak fel fogamzásgátlót és foglalkoznak is az emberrel?
Fogamzásgátlót szedek, pár nap elvétve kimaradt, most nagyon gyengén menstruálok, pedig még csak a levél felénél tartok. Kell valamit tennem, vagy szedjem tovább és kész? érdemes...
Fogamzásgátlót szeretnék feliratni, ezért holnap elmegyünk anyukámmal nőgyógyászhoz. Ilyenkor vért is vesznek, és nézik a vérképemet vagy az nem szükséges?
Ha holnap megyek nőgyógyászhoz, leghamarabb mikor kezdhetem el szedni a fogamzásgátlót?
Szeretnék elkezdeni fogamzásgátlót szedni, amihez ugyebár el kell menni a nőgyógyászhoz, de még sose voltam, és tartok ettől. Most hogyan vegyem rá magam? :S

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!