Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mennyivel könnyebb...

Szerintetek mennyivel könnyebb a második gyerek vállalása? Kevesebb "gonddal" jár? Sokkal több lekötöttség, mint egy gyermek? Vannak előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 10:12
 1/6 tothtakacs válasza:
Szia! hát nekem van három gyerkőcöm így gondolom van némi rálátásom a témában .Az tény hogy dupla munka , és nehéz egyeztetni hogy mind a kettő gyereknek maximálisan megfelelj!De a második gyereknél már nem volt az a pánik hogy valamit nem jól csinálok.Rutinosabb lettem és magabiztosabb és így sokkal könnyebben mentek a dolgok.A harmadik gyerek bevállalása már teljesen természetes volt és életem legjobb döntésének tartom.Ha segíthetek valamit csak írj 13 éve vagyok gyakorló anyuka .Csak bátran menni fog!
2011. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító szavakat! Még az érdekelne, hogy ha 13 éve gyakorló Édesanya vagy, akkor ez azt jelenti, hogy ennyi ideje nem dolgozol? Olyan értelemben, hogy nem jársz be munkahelyre...? Amennyiben így van, nem hiányzik a munkád?
2011. júl. 4. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudod mit szoktak mondani.....egy gyerek,nem gyerek...:)

Csak hajrá

2011. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem föleg az befolyasolja, mennyire szamithatsz a nagymamakra, ferjedre. Csak ettöl nagyon mas es mas lehet. (Mert ha egyik beteg, eppen vinni kell orvoshoz, lesz-e aki megoldja a masikat pl. oviba vinni...stb. Vagy ha Te beteg vagy, akkor is nagyon nem mindegy.)


Az a resze, hogy mar rutinod van az elsö gyerekkel, szerintem oke, söt, ezzel kapcsolatban azt irtak több gyerekesek, hogy inkabb segitseget jelentenek a angyobb gyerekek, pl. jatszanak-foglalkoznak vele, mig at mesz a masik helysegbe.


(Amikor a gyermekem kicsi volt, es valami kellett volna a melyhütöböl a pinceböl, vagy akar a mosas szinten a pinceben, nekem oriasi gondot jelentett, amig nem tudtam mozogni, megemelni a gyermekem. Minden delutanra maradt, mire a ferjem hazaert, es ertelemszerüen sosem maradt idö pihenesre, hiszen az elsö evben szükseges haztartasbeli segitsege + munkaja mellett neki is alig maradt. Igy sokkal megeröltetöbb volt, mintha tudtam volna napi negyed orat relaxalni vagy rendszeresen idöt forditani magamra.)

2011. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyukám óvónő! egyszerre voltunk a nővéremmel kicsik. Anya azóta mindig azt mondja, kicsi gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Ugyanazt kell végigcsinálni, mint az elsővel, sőt a nagyobbat bevonhatod a kicsi nevelésében. Segít neked előkészíteni a kicsi ruháját, segít megfürdetni, ő mondja el az estimesét. Ha a kicsi nagyobb lesz, legalább el tudnak együtt játszani. Van egy kishugom, 13 évvel fiatalabb nálam, mi részt veszünk a felnevelésében, most megy majd 2. osztályba, és képtelen a vele egykorúakkal összhangba kerülni, mert neki az a normális ha felnőttek között mozog. Nincs játszótársa, unatkozik szegény egész nap. Ha az elején nehéznek is tűnik a dolog, szerintem sok szép nap vár rád. Anyukám, míg mi kicsik voltunk, elvégezte a fősulit, és teljes munkaidőben dolgozott. Azt mondja azok voltak élete legjobb évei.
2011. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tothtakacs válasza:
Az első vagyok:Bocs hogy csak most válaszolok de rég jártam itt. Igen ez valóban azt jelenti hogy 13 éve nem dolgozom a munkahelyemen.De én a gyerekek érdekében ezt választottam . Ez lett most már a hivatásom.Tudom hogy ez nem mindenkinek természetes és anyagilag is nagyon megterhelő.És azt is tudom hogy nagyon nehéz lesz a visszaút a munka világába, de csak egyszer és rövid ideig lehetek édesanya, mert a gyerekek nagyon hamar felnőnek.De ez mindenkinek önálló döntése.Én úgy érzem megérte.
2011. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!