Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog csinálni az endokrinol...

Mit fog csinálni az endokrinológus?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok.az a nagy helyzet,hogy 3éve "menstruálok",ami kb azt jelenti h.4havonta ha megjön..ez midnig is igy volt az elejétől.akkor 172 cm és 75 kg voltam.utóbbi időben még ennyi sem volth.4havonta megjött....fél éve nem jött meg.azaz 1hónapig ilyen alvadt vér jött belőlem,(ennek2hónapja)minden nap kis mennyiség.voltam nőgyógyásznál,aki elküldött hormonvizsgálatra,progreszt.vizsg.nem vol benne persze..miért is lett volna.elvileg jó volt minden eredményem.a mellékvesével nem volt minden ok.elküldött endokrinológushoz,ahova hétfőn kell mennem.oylan tüneteim vannak még,hogy a nyakamon,mellbimbóim körül stb,is szőrszálak vannak,amik nagyon zavaróak.ezek mellett mindig fáj a hasam,állandóan pattanásos vagyok és nagyon hizékony vagyok.az utóbbi idöben leadtan17kilót,még20at kéne h.ideális legyen a súlyom.(sokat hiztam a 3év alatt)mikor nagyjából rendes volt a súlyom akkor sem jött meg,persze ők mindent a kövérséggel indokolnak.de mi bajom lehet?PCO?már nem bizom az orvosokban..valakinek vmilyen ötlet?
2009. ápr. 1. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A súlyproblémák, szőrösödés, pattanásosság, mind mind a hormonháztartásod egyensúlyának felborulását jelzi.
2009. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de akkor a hormonvizsgálat mért ne mutatott semmit??:(:(
2009. ápr. 1. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben, ha mennék az orvoshoz, a fent elsorolt tüneteimet mind elsorolnám pontosan. Sőt, vinném anyámat is, hogy komolyan vegyenek. (Nekem is ilyen korú lányom van, sokszor tapasztalta, ha egyedül ment valahova a dolgait intézni, jóval hamarabb lerázták, mintha én is vele mentem volna.)

Másik megoldás: egy jó maszek orvos, aki törődik valamennyi tünettel és nem futószalagon kezeli a betegeket.

2009. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
persze anyukám jön velem.hát holnap lesz h.megyek..amúgy magán orvosom van,aki nagyon aranyos,de valahogy mégis ugy érzem,nem foglalkozik eléggé velem,pedig elég szép összegeket hagyunk ott neki.köszönöm a segitséget.a futószalag meg...ilyen az egészségügy itthon,1évet kell vári,mire megállapitják mi az ember baja,holott az ember már előbb tudja mint az orvos..dehát majd lesz valami holnap..
2009. ápr. 5. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok neked így ismeretlenül is! Találják meg, mi a konkrét bajod, hogy aztán tudjanak segíteni!
2009. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi:)nem mondott semmit.azt mondta ö belgyógyászként annyit tud javasolni h.még kb13kiló minusz,de amugy a bajom az nem emiatt van.most visszaküldött a nögyógyászhoz ultrahangra,hátha v.mi ciszta áll a háttérben..hát,majdcsak lesz vmi..
2009. ápr. 7. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Tudom,hogy a kérdést nem most írtad ki,de válaszolok én is.Én 20éves vagyok,ugyanezt játszották el velem.Sajnos akkor elég sok a hanyag endokrinológus...A tüneteid alapján PCOS-od lehet(bár ez nem 100%).Szerintem keress fel egy maszek endokrinológust,mert az ilyen problémát nem szabad kezeletlenül hagyni.Én egészségügyi pályára készülök,egyetemista vagyok és nem értem,hogy sok endokrinológus mért végeztet el csak részvizsgálatokat v egyáltalán nem foglalkozik a beteggel,amikor a megfelelő laboreredmények nélkül egy ilyen szakterületen nem vághatja rá,hogy ez nem az ő dolga,vissza a nőgyógyászhoz(képzett vagyok ezen a területen,tudom)!A következő dokinál legyél határozott,és mondd meg,hogy mindenképp szeretnéd tudni a baj forrását ill. a gyógyulás lehetőségeit.Tényleg nem árt,ha szülő is veled megy.Remélem minden rendben lesz:)Addig is ügyelj arra,hogy egészségesen táplálkozz és sokat mozogj!
2009. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nos,a kedves endokrinológus visszaküldött a nőgyógyászhoz..szóval egész kellemesen eljáttszanak velem.lehet,hogy őket nem zavarja,de engem igen..amúgy köszi utolsó válaszoló,énis szülésznő leszek,meg nagyon sokat tanulok egészségügyet,azért is szoktam mondani az orvosnak már néha én h.lehet ez meg ez a bajom..amugy mozgok sokat,most tartok a 23.kiló minusznál,mert meg akarom mutatni,hogy nem a túlsúly miatt van minden,holott ők a a székben hátradőlve ezt mondják,meg küldözgetnek egymás között.ultrahangra küldtek épp.szivem szerint ha lefogyom még azt a 14kilót,ami hátra van,majd akkor mennék vissza.ez még nekem kb4hónap lenne..de épp mult hónap végén jött meg(akkor telt el a szokásos fél év)megvárom,e hónapban megjön e,ha nem,akkor visszamegyek...
2009. máj. 8. 20:16
 9/9 anonim válasza:
és hogyan fogyozol?
2010. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!