Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy menstruáció alatt...

Igaz, hogy menstruáció alatt nem ajánlott a fürdés? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Többhelyen is hallottam, hogy nem ajánlott ilyenkor fürödni(otthonról, kádról beszelék :)) , de senki nem tudta megmondani, hogy miért.. Oké, rendben hogy saját vérben ülök stb, de én pl azért szeretem, mert a melegvizben gyengülnek a görcseim! Hát remélem itt választ kapok! :)
2009. ápr. 3. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Tampon nélkül nem ajánlott.

Azért, mert nyitva van a méhszájad és a vízzel rengeteg kórokozó mehet fel a hüvelyedben a méhedbe. Tamponnal semmi gond.

2009. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Az otthoni kád is ugyanugy fertőzések melegágya, akárcsak a nyilvános strandok, fürdők, tavak...

Jó, tegyük fel kihipózod, de akkor sem ajánlatos. Nem tud természetes módon távozni a vér. Nem véletlen hallottam olyat sem, hogy nem szabad fordítottan függőleges helyzetben ilyenkor sokáig maradni, bár ennek az okát én sem tudom, miért!

2009. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Semmi köze hozzá annak, hogy a saját véredben ülsz. Az csak gusztus dolga (mellesleg nem is igaz). Arról van szó, hogy ilyenkor sokkal nagyobb a fertőzésveszély, hisz a méhedből vérzel. Gyakorlatilag egész "végig" a méhedig "nyitva vagy" ilyenkor, és a bacik, gombák, bármi sokkal könnyebben bejut oda. Ezért nem tanácsos.
2009. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ilyenkor nagyobb a fertőzésveszély ezért nem ajánlott.Persze ha gondolod fürödjél,ezt mindenki maga dönti el.

Gondolom fiatal vagy még,ezért nem tudhatod mik segíthetnek a görcsökön.A meleg tényleg jó,én vagy meleg vízzel teli flakont vagy meleg vizes törölközőt teszek a hasamra és nagyon jó!!!

Próbáld ki,így a fertőzéseket is elkerlüheted!

14/L

2009. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagoyn szépen köszönöm a válaszokat! :)
2009. ápr. 3. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha fürdesz akk jobban is fogsz vérezni..:/

szóval vigyázni kell vele mert fertőzés, meg megindulhat jobban a vérzésed

2011. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!