Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3-as citológia másodszor is....

P3-as citológia másodszor is. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első rákszűrés az idén: P3-as eredmény, gyulladás. Gyógyszert kaptunk a párommal. 3 hónap múlva kontroll. Ismét P3-as eredmény, HPV, és szabad szemmel látható (kis mértékű) elváltozás a méhszájon.

Ha valaki volt már ilyen helyzetben, milyen kezelést kapott ezek után? Számíthatok műtétre?

A párommal babát szeretnénk. Elképzelhető, hogy emiatt nem jött össze eddig? (Egy év próbálkozás.)


2011. júl. 21. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam én is. Amikor először P3 lett, megpróbálkoztam teljes életmódváltással, a húst teljesen mellőztem, méregtelenítettem, ahogy csak tudtam, stresszmentesen próbáltam élni, agykontrollal egészségmeditációt tartottam. Az orvosom ajánlott egy kisműtétet, amellyel csak egy apró részt vettek le a méhnyakból, és azt elküldték szövettanra, sajnos rosszindulatú volt az elváltozás. Amikor másodszorra, fél év után megint P3-as lett az eredményem, bármit is csináltam,a műtét mellett döntöttem. A méhnyak egy darabját eltávolították, remélve, hogy a rosszindulatú elváltozás egészét kivették. Végül a szövettan jó eredményt mutatott, a műtét sikeres volt. Ez volt három éve. Azóta minden egyes citológiám jó lett, P2. Először háromhavonta, utána már csak félévente kellett járnom leletvételre, most már csak évente járok. És azóta született két gyönyörű kislányom!:) Az én orvosom azt mondta, és szerintem ez nagy igazság: csak egészséges nő szüljön! Hálás vagyok neki azóta is! :) Nagyon fontosnak tartom, hogy próbáld megőrizni a hitedet, és bízz abban, hogy igenis meg fogsz gyógyulni!:) Merthogy sikerülni fog, bizony ám! :)
2011. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, erről nekem is ez a véleményem. Először az egészség, utána jöhet a baba.

Nem igazán értem. Ha már rosszindulatú a dolog, akkor nem P4-es az eredmény? P3 is lehet már rosszindulatú?

2011. júl. 21. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!