Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a legjobb vényköteles...

Mi a legjobb vényköteles gyógyszer hólyaghurutra?

Figyelt kérdés

cifrán+normaflore?

monuralt szedtem de az nem használt.

Canephro?


2011. júl. 22. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Sajnos, én nem tudok jó gyógyszert mondani hólyaghurutra ami vény nélkül kapható.

Nekem ha előjön, kb fél óra leforgása alatt már véres szövetdarabokat pisilek, erre meg csak vényköteles gyógyszer volt rá jó.

Én sajna erre elég hajlamos vagyok. Akkor szokott előjönni, amikor keveset iszom. Próbálkoztam már tőzegáfonya kapszulával, de nem segít, a megelőzésben sem.

Gyógyszer rá a sok folyadékbevitel, kamilla tea, ha otthon vagy, de amint lehet látogasd meg az orvost.

Murpy, nekem mindig hétvégén jön elő:S

2011. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*Murphy
2011. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
nekem a nolicin vált be, tudom ajánlani. a ciprofloxacint 1szer próbálta felírni a doki, még gázabb lett a pisiteszt 1 hét után. + halidor simaizom-görcsoldásra a nolicin mellé.
2011. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Ja, bocs, te vénykötelesre vagy kíváncsi. Nekem mindig valami antibiotikumot írt fel az orvos, de meg nem mondom melyiket. A cifrán az ismerős. Nekem mindegyik eddig elmulasztotta.
2011. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
kippikopp a kérdező vénykötelest kérdezett. :)
2011. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen, ráeszméltem:)) lehet, már automatikusan vény nélkülire gondoltam, mert megszoktam, h mindenki el akarja kerülni az orvost:)
2011. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumok ugyan megmentik az életünket, de annyi mellékhatásuk van, hogy hosszú távon mégis inkább elpusztítanak minket. Ezért a kutatók azon fáradoznak, hogy olyan antibiotikumokat fejlesszenek ki, amelyeknek nincsenek károsító mellékhatásaik. Tehát nem pusztítják el a szervezet számára hasznos baktériumokat, csak a károsakat és nem gyengítik le ezáltal az immunrendszert. Nehezíti a kutatók munkáját, hogy a káros baktériumok sem tétlenkednek! Folyton átalakulnak, alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez, vagyis ellenállnak az antibiotikumok őket károsító hatásainak. Az antibiotikum túlzott használata pedig ellenálló baktériumtörzsek kialakulásához vezethet.


A küzdelem tehát folyamatos a kutatók és a betegségeinket okozó baktériumok között. Csak remélhetjük, hogy végül az ember kerül ki győztesen a harcból!


Addig is, ha az orvos antibiotikumot ír fel a kúra alatt és után feltétlen szedjünk probiotikus táplálékkiegészítőt! Ezzel segítünk szervezetünknek helyreállítani a megrongálódott bélflórát.

2011. júl. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum kétélű fegyver



A magyarok viszonylag megfontoltak az antibiotikum-szedést illetően, a sokszor indokolatlan és veszélyes gyógyszerből azonban még mindig többet szedünk, mint a skandinávok, ám kevesebbet, mint a mediterrán országok lakói.


Az utóbbi 5-10 évben egyre több és egyre összetettebb rezisztencia alakult ki a baktériumoknál, ami azt jelenti, hogy növekszik azon betegségek száma, amelyek ellen az antibiotikumok sem jelentenek gyógyírt.



A gyógyszerszedés szabályai

Nem véletlen, hogy a gyógyszerek nagy része csak orvosi vényre adható ki. Nem mindegy ugyanis, hogy egy adott hatóanyag milyen formában jut be a szervezetbe.


Az ellenálló baktériumok túlnyomó hányadáról érdekes módon kiderült, hogy első sorban nem az orvosságok miatt, hanem genetikai okokból módosult a szerkezetük – mondta az Országos Epidemiológiai Intézet vezetője a szerdán Budapesten rendezett második Európai Antibiotikum Napon.


Melles Márta rámutatott: az antibiotikumok olykor kétélű fegyverként viselkednek, miközben hatékonyan küzdenek a bakteriális megbetegedések esetén, indokolatlanul és helytelenül alkalmazva komoly veszélyt jelenthetnek.


A legnagyobb gondot az jelenti, hogy nagyon sokan orvosi szakvélemény nélkül öngyógyszerelik magukat.

Általában náthás tünetekre használják az antibiotikumot


Óvatosan az antibiotikumokkal!


Ne követeljünk minden megfázásra antibiotikumot a háziorvostól! Csak a bakteriális fertőzések kezelhetők és kezelendők antibiotikummal.

Az antibiotikumról>>

Általában a náthás tüneteket próbálják az emberek a fiókban talált antibiotikummal kezelni, jóllehet, a náthát nem baktérium, hanem vírus okozza, így nemcsak hatástalan az ekkor szedett antibiotikum, hanem káros.


Az antibiotikum ugyanis egyfajta „fertőtlenítő nagytakarítást” végez a szervezetben, így – egyebek mellett – a természetes védekezéshez szükséges bélflórát is igencsak „megnyirbálja”. Ezzel lényegében gyengíti az immunrendszert. Mindezek miatt nagyon fontos, hogy a betegek ne cukorkaként szedjék az antibiotikumot.

A tömeges szedés rezisztenciát okozhat


Az antibiotikumokkal azért is csínján kell bánni, mert a túlzott és tömeges szedése növelheti a baktériumok ellenálló-képességét – hangsúlyozta a szakember.


Elmondta azt is, hogy noha a háziorvosok csak külön díjazás ellenében kérhetik a bakteriális fertőzés azonosítását célzó gyorstesztet, ám a doktorok többsége – néhány év tapasztalat birtokában – nagy biztonsággal meg tudják állapítani az antibiotikum adásának indokoltságát.


A helytelen antibiotikum-használat miatti rezisztencia az oka annak, hogy Európa 27 tagállamában - 498 millió lakost érintően - évente mintegy 4 millió úgynevezett nosocomiális, tehát egészségügyi ellátás során szerzett fertőzés fordul elő, amely hozzávetőleg 16 millió többlet ápolási napot és 7 billió euró plusz költséget jelent – hangzott el a rendezvényt követő sajtótájékoztatón.

2011. júl. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumok felborítják a bélflóra egyensúlyát


Számos kapcsolat van a bélben lévő mikróbák és a gazdaszervezet között, melynek egyensúlyát az antibiotikumok képesek felborítani – olvasható az Antimicrobial Agents and Chemotherapy áprilisi számában.


Az emberi szervezet béltraktusában hatalmas mennyiségű baktérium él, melyek számos mechanizmussal járulnak hozzá az egészség megőrzéséhez: segítik az emésztést, vitaminokat állítanak elő, védenek a kórokozó mikróbáktól.


A Brit Columbia Egyetem munkatársai egerek székletéből tömegspektrometria segítségével több, mint kétezerféle molekulát azonosították, majd antibiotikumos kezelés összetételre gyakorolt hatását vizsgálták.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik


A második körben végzett vizsgálat, mely a kezelés hatását célozta, a molekulák mintegy 87 százalékánál mutatott ki pozitív, vagy negatív irányú koncentrációbeli változást, melynek mennyisége kétszerestől 10 000-szeresig terjedt. A leginkább érintett vegyületek a szteroid hormonok, az eikozanoid hormonok, a szénhidrátok, a zsírsavak és az epesavak voltak.


Az antibiotikumok indokolatlan szedésének káros következményei


Ezek mindegyike fontos szerepet tölt be a szervezet egészségében, befolyásolják az immunrendszert, a nemi működést, az ásványi anyagok egyensúlyát, a cukor anyagcserét, és más anyagcsere-folyamatok működését.


Caetano M. Antunes és munkatársainak következtetése szerint az antibiotikumok szükségtelen használata olyan káros hatásokat gyakorol az emberi egészségre, amivel korábban az orvosok nem számoltak.


Továbbá az antibiotikumok bélflórát érintő hatása anyagcsere-változásokat okoz, ami könnyen anyagcsere-alapú megbetegedésekhez vezethet, például immunhiány, depresszió, cukorbetegség.


Mindezek ellenére további vizsgálatok szükségesek annak tisztázására, hogy a bélben élő mikróbák hogyan képesek befolyásolni az emberi szervezet élettani folyamatait, és ez az információ hogyan használható fel az egészségi állapot javításában.

2011. júl. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum leggyakoribb mellékhatásai


Az antibiotikumok leggyakoribb mellékhatásai abból adódnak, hogy nemcsak a kórokozó baktériumokat pusztítják el, hanem az ún. „normál flórát” is károsítják. Gyakoriak a gyomor-bélrendszert érintő panaszok: étvágytalanság, émelygés, hányinger, hányás, gyomorfájdalom, hasmenés. Nőknél gombás hüvelyi fertőzés is előfordulhat.

Súlyosabb mellékhatások


Antibiotikumtól függően súlyosabb mellékhatásokkal is számolni kell, főként elhúzódó antibakteriális kezelés esetén vastagbélgyulladás alakulhat ki, ilyenkor a bélben a jótékony, normál flórát alkotó baktériumok pusztulását követően egy „toxin”-t (méreg) termelő baktérium a Clostridium difficile szaporodik el. A kórkép tünetei igen széles spektrumot ölelnek fel, enyhe, laza székürítéstől igen agresszív, véres hasmenésig terjedhet.


Egyes antibiotikumok vesetoxikusak, májkárosítóak lehetnek, mások a csontvelő normális működését gátolják, vagy gyermekeknél növekedési porc fejlődését, fogzománc károsodást idézhetnek elő. Ezen gyógyszerek alkalmazásakor fontos a gyógyszerszint folyamatos monitorozása (vérből), ezáltal a toxikus koncentráció kialakulása megelőzhető.


Súlyos mellékhatások jelentkezése esetén az alkalmazott antibiotikumot azonnal el kell hagyni!

Allergia kialakulása


Az antibiotikumok allergizálhatnak is, ezt a jelenséget nem szabad összekeverni a mellékhatással! Előfordulhat az is, hogy a betegben nem közvetlenül a gyógyszer hatóanyagával szemben alakul ki allergia, hanem a gyógyszerforma valamelyik ún. „segédanyagával” szemben. Gyógyszerallergia esetén enyhe bőrpír, viszketés, csalánkiütés megjelenésétől, azonnali életveszélyes túlérzékenységi reakcióig (anafilaxia) is számolni kell. A betegnek pontosan kell tudnia, hogy fennáll-e nála „gyógyszerérzékenység”!

Az antibiotikum hatékonysága


Nem közvetlenül mellékhatás, de említést érdemel, hogy antibiotikumok más gyógyszerrel történő együttszedése esetén azok hatékonyságát csökkenthetik vagy fokozhatják (gyógyszer-interakció). Végezetül fontos, hogy megfelelő adagolással és ideig kell szedni az antibiotikumokat, hiszen másként a kórokozó ellenálló lesz a gyógyszerrel szemben, így nem tapasztalható gyógyulás vagy a betegség súlyosabb formában jelentkezik újra. A felelőtlen antibiotikum szedés „mellékhatása” a rezisztencia terjedése, mely megnehezíti a kórokozók elleni küzdelmet.

2011. júl. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!