Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tengeren a nyaralás egybe...

Tengeren a nyaralás egybe esik a mensimmel mit tegyek?

Figyelt kérdés

ha tampont használok meddig legyen bent hogy ne szivárogjak?

vizbe ha bent vagyok és kijövök minnyárt cserélni kellene?:O


2009. ápr. 5. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt cserélni. Én ilyenkor kb. 2 óránként cserélem.
2009. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ milyen a vérzésed erőssége. Nem tudom Használtál e már tampont? Ha igen akkor fürdéshez rakjál egy Normal-t Ha kezdő tamponos vagy akkor Minit! Ha kijöttél a vízből nézd meg a Wc-be hogy kell e cserélni. Nekem elég erős a vérzésem de a Normál kitartott 2-2 és fél órát a vízben.

2009. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen szoktam használni de csak minit voltam egyszer ugy már strandon és 5 órát is kibirt de itt nem lesz rá nagyon lehetöségem hogy cseréljek:S
2009. ápr. 5. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is tampont használok már évek óta,persze ez is egy megoldás,de mi nők sokkal jobban ki vagyunk téve a fertőzés veszélyének,meg akkor is,ha nem menstruálunk!Én soha nem mertem még vízbe menni akkor,amikor megvolt,pedig 12 éves korom óta menstruálok,és már túl vagyok a harmincon!Embere válogatja persze...Viszont hallottam,hogy van egy olyan természetes "gyógymód",hogy ha sok citromlevet iszol(vagy citromot eszel),az néhány nappal el tudja tolni a menzidet!Nem garantálom,de próbáld ki!!Mégiscsak kényelmesebb lenne,ha egyáltalán nem kellene vele foglalkozni,mellékhatása meg nincsen!
2009. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló. Nem kéne ilyen butaságokat terjeszteni mint ez a citromlé dolog. A citromlé nem befolyásolja a hormonháztartást.

És tamponnal nyugodtan fürödj, ne kapsz semmi fertőzést, főleg nem a tengervízben. Még egy uszodában sem. Sok évig úsztam versenyszerűen, tamponnal, koszos uszodában, soha nem volt semmi bajom se nekem, se a társaimnak. (Ha azt mondtam volna az edzőnek, hogy menstruáció miatt kihagyok egy edzést, hosszan röhögött volna.) azóta 3 egészséges gyerekem van, azóta is úszom tamponnal.

2009. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem áll szándékomban butaságokat terjeszteni,mint le is írtam,nem biztos a dolog,én is csak hallottam még gyerekkoromban,hogy ez egy jó módszer!Amúgy ilyen alapon hülyeség lehetne a gyógynövények használata,és a homeopátia is.Semmiben nem muszáj hinnünk,ha nem akarunk.Elhiszem,hogy vannak nők,akik az életük során soha semmit nem kapnak el,ők nagyon szerencsések,de nekem van barátnőm,aki évekig szenvedett fertőzésekkel,kemény gyógyszereket szedett,majd az első terhességével el is vetélt,mert ő érzékenyebb volt.Szóval mindenki eldöntheti,hogy miben mennyire bízik.A kérdező pedig el fogja dönteni,hogy mi a jó neki,és nem gondolom,hogy ő azt hiszi,butaságokkal akartam traktálni,különben eleve nem írtam volna neki.
2009. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg szedsz fogamzásgátlót, akkor egybeszedhetnél két levelet, és akkor kimarad egy mensi. Nekem ezt a nőgyógyászom mondta, mikor mentünk ki mi is.

Azt is ő mondta, h ha fürdessz tamponba, akkor utánna egyből ki kell cserélni, mert megszívja magát úszás közbe, és jobban szaporodnak benne a bacik.

Egyébként nem félj fertőzéstől.

2009. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
15 vagyok igy a fogamzásgátló szóba sem jöhet:S
2009. ápr. 5. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!