Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájhat a PCO-m kezelésére...

Fájhat a PCO-m kezelésére felírt Merckformin miatt a gyomrom?

Figyelt kérdés
Ez a 2. hónapja, h az orvosom Merckformint írt fel, mert PCO-m van. A gyógyszer (természetesen a megfelelő életmóddal) hat is szépen, nem fáj már a hasam, fogytam, tisztult a bőröm stb., viszont az utóbbi időben gyakran fáj a gyomrom. A tájékoztató szerint az első 2-3 hétben normális lehet ez, ill. a gyakori hasmenés is, de a 2. hónapban is lehet a gyógyszer az oka? Mit javasoltok rá, ha van tapasztalatotok?
2011. júl. 31. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Bizony hogy fájhat. Jó neked h hasmenésed hányásod nem volt tőle/még/. Én már kb 6 hónapja próbálom szedni ugyanerre a problémára de nekem valahogy nem tolerálja a szervezetem. Hányás hasmenés hasgörcs stb. Jó neked h tudtál tőle fogyni meg tisztul az arcod is. Gratula hozzá. Én is tartottam a diétát, de egyre jobban keseredek el h semmi sem változik. Annyit kérdezhetek h mennyit szedsz belőle naponta? És hol írták fel? Kihez jársz orvoshoz? Köszi a választ előre is.
2011. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked mi voltak a PCOS TUNETEID?
2011. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok, hasmenésem van tőle, de nem folyamatosan szerencsére is. Most viszont hánytam rendesen. Akkor ezek szerint lehet ettől. Akkor ha mi nem bírjuk, egyszerűen így jártunk? :(

Én napi 2 tablettát szedek, reggel és este egyet-egyet étkezés előtt. Ezek 750 mg-os tabletták. Mellette sportolok heti 3 alkalommal és igyekszem odafigyelni az étkezésre (már akkor így ettem és sportoltam, mielőtt bebizonyosodott a PCO-, nálam a fogyás már elindult korábban). Ami jó, h a hasam már nem fáj úgy mielőtt megjön, mint régen, és végre nem 35 napra jött meg az utolsó 2 alkalommal, hanem rendesen.

Nekem dr. Domokos Tamás írta fel. És a tüneteim: hízékonyság, csúnya bőr, láncszerű kis ciszták mindkét petefészkemben (ezek néha elbújtak, ezért nem vették észre korábban, mikor vizsgáltak ultrahanggal, csak 1 helyen. most nézem az ultrahangelvételt, durván tele vagyok :(), 35 naponta jött meg már az utóbbi időben és borzalmasan fájt az alhasam, szőröcskék olyan helyeken, ahol egy nőnek nem kéne, hogy legyen. Kb. ennyi.

2011. júl. 31. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!