Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Streptococcus B-re csak az...

Streptococcus B-re csak az antibiotikum jó? Ha ezgy olyan baktérium, ami eleve bennünk él, miért szaporodik el?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt nem magadtól találtad ki... Az orvos tudja mi kell rá (illetve esetemben nem sikerült nekik tudni) így aztán a strepto fertőzésem felül fertőzödött még nyolc másik bacival, és érgyulladás lett a vége :( Tehát menj orvoshoz, mert ha tulszaporodik, akkor igenis kell antibió. És a legyöngyült immunrendszer az oka. Nálam akkor kezdődött mikor 12 kilót fogytam három - négy hét alatt... :(( Magánorvos, és bikás antibió sorozat lett a vége tavaly....
2011. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én is hordozom ezt a baktériumot. Sajnos tavaly januárban bele halt a Kislányom. Ezt a baktériumot a csecsemők, születésükkor a szülőcsatornában szedhetik össze. Előtte a 36. hét környékén szűrték Nekem, de negatív eredményt kaptam, pedig a baci ott volt és megbújt. Petrámat megfertőzte és 3 hetes korában a gyermek intenzívre kerültünk Vele! 10 napig küzdött, de a baktérium győzött! :-( Akinél egyszer kimutatják, az örökre hordozó marad, mert nincs rá védőoltás és semmi ami kiirtaná belőlünk Nőkből. Viszont mielőtt gyermeked születik, mindenféleképpen szólj a nőgyógyászodnak, hogy hordozó vagy. Vajúdás alatt 4 óránként 2 adag antibiotikumot kell kapnod, hogy a méhlepényen átjutva védje a picit és utána le kell, hogy szűrjék, hogy elkapta e a bacit a Baba. Sajnos ez a módszer is csak 84 %-ban védi Őt, de ha a szűrés kimutatja, hogy ott van a baci, akkor idejében tudják kezelni és nem lesz baj. Nálunk mivel nem tudtuk, hogy mivel állunk szemben és el is bújt a baci, sajnos kései fertőzést okozott, mely vagy halált, vagy súlyos idegrendszeri károsodást okoz!
2013. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!