Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nőgyógyásznak joga van...

Egy nőgyógyásznak joga van leordítani egy gyereket? Vizsgálatra kötelező a szülőnek is bemenni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál, fertőzés miatt. Elég bonyolult életem van és eddig nem tudtam elmenni, az orvos is egy héten csak 2 napot rendel. Leordított, hogy miért nem mentem hamarabb, én el is mondtam, hogy miért nem tudtam hamarabb menni, de abszolút nem volt megértő. :( Utána rám förmedt, hogy anyukám miért nem jött be velem. Szerintem jogom van eldönteni, hogy akarom-e, hogy ott legyen a vizsgálat alatt... Egyébként szégyenlős is vagyok és amúgy sincs meg az a kapcsolat közöttünk, hogy majd egy ilyen kényelmetlen helyzetben hagyom, hogy bent legyen. Nagyon rosszul esett, ahogy beszélt velem az orvos. Megszólt azzal is, hogy nem kéne még pasiznom és, hogy mennyi betegséget elkaphatok nemi úton. Pedig még soha nem voltam fiúval... Nemsokára megint mennem kell vissza, de félek a múltkori leordítás után :( Vélemények?

14/L


2011. aug. 14. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos vannak ilyen orvosok, egyik osztálytársam is volt ilyen dokinál, azóta nem is jár nőgyógyászhoz...

szerintem inkább keress egy másik dokit, hidd el, jobb neked is

2011. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A doki egy bunkó. Ebben az esetben azért jobb, ha anyád is ott van, mert vele nem mer így beszélni.

A betegjogi képviselőnél is panaszt tehetsz.


Egyébként ahány 14 éves nemibeteg tiniku.rva feküdt már a vizsgálószékben, ne csodáld, ha előítéletei vannak.


Azt viszont a vizsgálat előtt tudnia kéne, ha szűz vagy, vagy sem, illetve látni is. Ahogy tudnia kéne azt is, hogy a fertőzésed nemi úton terjed kizárólag, vagy másképp is.

Ez egy kontár, ne menj hozzá vissza, ha nem muszáj.

2011. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sincsen joga leordítani egy gyereket, orvosként pedig egyetlen beteget sem.


Az a legjobb - ahogy mondani szokták -, ha visszaülsz a lóra. Gyakorolj otthon, hogy mit fogsz mondani neki, jó előre rágd meg magadban a mondatokat, és állj szépen ki bátran magadért: mondd meg, hogy soha nem voltál fiúval, kérd ki magadnak, hogy ordibál veled, és mondd meg, hogy 14 éves kor fölött nem kötelező a szülőnek is ott lennie veled - tudhatná, ha akkora a szája. (mert ha kötelező lenne, akkor meg sem vizsgálhatott volna szülő nélkül)


Ha ezek után is ordít, akkor tegyél panaszt a doki ellen (van betegjogi képviselő, aki ezzel foglalkozik), ÉS bármi történik - az is lehet, hogy semmi, mert eltussolják az ügyet -, keress meg legközelebb egy magándokit. 14 évesen leginkább egy olyan nőgyógyászt, aki spec. gyerekekkel és nagyon fiatal lányokkal foglalkozik.


És jobbulást! :)

2011. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már nemrég voltam nála ugyanezzel a bajjal, és akkor voltam először. Meg is kérdezte, hogy szűz vagyok-e még, mondtam, hogy igen. Igazából azért is akadt ki, hogy ugyanazzal a bajjal megyek megint, de nem tehetek róla, hogy megint elkaptam. Pedig be is tartottam az utasításait (csak pamut bugyi stb.) és mégis visszajött, de egyáltalán nem volt megértő. Egyébként vizsgálat után anyumat is behívta és vele is lekezelően beszélt, és felemelte a hangját. Ameddig vége nem lesz ennek a betegségnek addig megyek hozzá, de utána bármi lesz tuti, hogy be nem teszem oda a lábam :( Köszönöm a válaszokat!!:)
2011. aug. 14. 20:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj, azt kifelejtettem, hogy ez a doktor ilyen gyerek-nőgyógyász. Tehát fiatalabbakkal és idősebbekkel is foglalkozik.
2011. aug. 14. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:

velem is volt ilyen pár orvos, most épp a 4.orvosnál tartok:S


én viszketés miatt járok orvoshoz:S

privátban megírod esetleg hol van ez a bunkó doki?


I8/L

2011. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy belefutottál egy ilyen orvosba. Sajnos, mindenütt vannak fáradt, bunkó vagy alkalmatlan orvosok, akik sokkal jobban tették volna, ha más szakmát választanak maguknak. Nyílván ez téged nem vígasztal. Azt gondolom, hogy a lehető legjobb utat választottad: ezt a kezelést letudni nála, aztán keresni egy mésikat és ezt elfelejteni, mint rossz emléket.


Jobbulást! :)

2011. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hülye egy orvost fogtál ki.
2011. aug. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!