Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kell elmennem először...

Mikor kell elmennem először nőgyőgyászhoz? És melyik jobb, a férfi vagy a nő doktor?

Figyelt kérdés
Februárban leszek 18 éves, 3 éve jött meg először a mensim. Mostanában azt tapasztalatam, hogy mikor megjönn, akkor néha nagyon görcsölök, néha az ájulás kerülget. Nem tudom mitől lehet. Kicsit parázok a vizsgálattól, tisztában vagyok vele, hogy kellemetlen. Mikor keressek fel egy nőgyógyászt? A férfi nőgyógyászok tényleg rendesebbek? Köszönöm a segítséget!
2011. aug. 19. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egész nyugodtan elmehetsz, nincs korhoz kötve. A görcsödet pedig premenstruális szindrómának nevezik, nézz utána mi az.

Nekem nő a nőgyógyászom, de korábban férfi volt. Egyikkel sem volt soha semmi problémám abból adódóan, hogy férfi-e avagy nő.

Hogy kellemetlen-e? Vannak sokkal de sokkal kellemetlenebb dolgok az életben. Hidd el, nem fáj...

2011. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 18 vagyok, miután betöltöttem ellátogattam az orvoshoz, de nem volt különösebb panaszom,csak úgy éreztem itt az ideje. Ne félj! :)

Ezt tényleg őszintén mondom,mert azóta már jó sokszor keleltt mennem sajnos, de annyira nem kellemetlen. Próbáld meg kicsit lazábban venni a dolgot, és a szemérmességet. Nem fog fájni semmi, semmi fájdalom,csak a helyzet a kényelmetlen. :)

Vegyél hosszabb pólót,vagy szoknyát,és úgy neked is kényelmesebb lesz! :)

2011. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A görcsölés/fájdalom a menstruáció természetes velejárója, semmi kórosra nem utal. Fájdalomcsillapítókat (pl. Nospa, Cataflam) szoktak rá felírni.

A vizsgálat nem kellemetlen, vagy ha igen, akkor szükséges rossz.

18 évesen pedig épp itt az ideje egy nőgyógyászati szűrésnek.

Az, hogy férfi vagy nő a doki, teljesen irreleváns előítélet. Mindkét nemben vannak kontárok és igazi szakemberek.

2011. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valoban nem artana egy kivizsgalas, mivel soha nem tudni, hogy a fajdalmak mit jeleznek, de lehet, hogy valoban ez csak egy sima menszesszel egyutt jaro fajdalom, amit lehet kezelni, viszont lehet mas oka is.

Egy orvosnal nem szamit a neme, tehat ne azt vedd figyelembe, hogy masok mit tapasztaltak.

2011. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor itt az ideje, hogy ellátogassak egy nőgyógyászhoz! A husszú póló pedig tényleg jó ötlet! :)
2011. aug. 19. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Ha baj van azonnal, de ha nincs ráérsz a nemi élet megkezdése előtt. A nőgyógyász neme nem számít, csak az, hogy kedves legyen, türelmes, megértő és megtudj vele bármit beszélni.
2011. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!