Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

A vérszegény nőknél gyakori a havi elmaradása?

Esetleg az alacsony vérnyomással függ-e össze?

2009. ápr. 17. 09:40  Privát üzenet  

A válaszok
Nincs egyenes arányban. Sőt! A vérnyomásom mindig nagyon alacsony volt, de amíg nem szedtem gyógyszert rendszeresen 7-8 napig erősen véreztem. Ettől lettem vérszegény...de nem maradt el tőle egyáltalán.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2009. ápr. 17. 09:49 Privát üzenet

Én évekig voltam vérszegény és semmi probléma nem volt a menstruációmmal. Vérszegénységnél nem a vér mennyisége csökken, hanem vörösvértestek száma. Ha ilyen problémával küzdesz, fogyassz sok vas tartalmú ételt, esetleg tabletta formájában is. Felkeresheted a háziorvosod is, aki elküld vérvételre és az eredményből pontosan meg tudja állapítani mennyire vagy vérszegény, mennyi ásványi anyagra van szükséged és azt mennyi ideig kell szedned.

Nekem semmi problémám nem volt a vérszegénységemből adódóan, ha csak azt nem számítjuk, hogy mindenki kérdezgette, hogy "Milyen sápadt vagy, csak nem beteg vagy?"

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2009. ápr. 17. 09:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :) épp most álltam rá egy "vastablettára"

# 3/3Időpont 2009. ápr. 19. 23:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Alhasi fájdalom, menstruáció elmaradása. Ötletek?
Több mint valószínű hogy vérszegény vagyok. Mit tegyek?
Miért lehet az, hogy mostanában jobban hullik a hajam? Legfőképp ha hajat mosok, elég rémisztő.1 éve szültem. Vérszegény is vagyok az miatt is hullhat? Vagy hogy a ventilátor...
Menstruáció elmaradása, Norcolut sem használt eddig. Tudtok rá valami jó megoldást?
A menstruációm után két héttel nagyon fájt a mellem kb egy héten át, nyomásra érzékeny votl majd elmúlt. Most 5 napja késik. Tudom hogy a mell fájdalom a terhesség tünete de...
Nőgyógyásznál megnézik hogy vérszegény vagyok-e?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!