Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vérszegény nőknél gyakori a...

A vérszegény nőknél gyakori a havi elmaradása?

Figyelt kérdés
Esetleg az alacsony vérnyomással függ-e össze?
2009. ápr. 17. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egyenes arányban. Sőt! A vérnyomásom mindig nagyon alacsony volt, de amíg nem szedtem gyógyszert rendszeresen 7-8 napig erősen véreztem. Ettől lettem vérszegény...de nem maradt el tőle egyáltalán.
2009. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én évekig voltam vérszegény és semmi probléma nem volt a menstruációmmal. Vérszegénységnél nem a vér mennyisége csökken, hanem vörösvértestek száma. Ha ilyen problémával küzdesz, fogyassz sok vas tartalmú ételt, esetleg tabletta formájában is. Felkeresheted a háziorvosod is, aki elküld vérvételre és az eredményből pontosan meg tudja állapítani mennyire vagy vérszegény, mennyi ásványi anyagra van szükséged és azt mennyi ideig kell szedned.

Nekem semmi problémám nem volt a vérszegénységemből adódóan, ha csak azt nem számítjuk, hogy mindenki kérdezgette, hogy "Milyen sápadt vagy, csak nem beteg vagy?"

2009. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) épp most álltam rá egy "vastablettára"
2009. ápr. 19. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!