Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam el ha megjött az...

Hogy mondjam el ha megjött az első?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 14:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen mond el anyukádnak,hogy mi történt. A világ egyik természetes dolga.Ne szégyeld ezen minden nő át esik.
2009. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Így:Anya,megjött a menstruációm!:)Anya segíteni fog minden kérdésednél meglásd!Ez az élet rendje,egészséges lány vagy és ez remek dolog!
2009. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

figyi, én este arról álmodtam, hogy megjött a menstruációm.

Reggel felkeltem és fájt ott lent, és kis nedvességet éreztem ott. Megijedtem, hogy jesszus, milyen rossz álom volt, és elmentem WC-re, hogy megnyugodjak, hogy ez tényleg scak álom volt. HÁt...én mondom, rájöttem, hogy nem! véres voltam, úgy szivbajt kaptam...anyukám már nem volt otthon, ezért berohantam apámhoz és ilyedve elmondtam, h mi történt. ő azt mondta, hogy akkor menj a testvéredhez.

Felkeletttem a tesómat, és állandóan scak azt ismételgettem, hogy Úristen, ez egy rossz álom. Utána rögtön felhívtam anyukámat, és elmeséltem neki... csak úgy mondtam, h anya megjött...

a tesóm informált mindnről, de úgy meg voltam ilyedve, és elég sokáig tartott mig elkezdtem természetes dolognak venni.

2009. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a válazokat! Amúgy amit a kedves utolsó válaszoló írt, az sajnos nekem nehéz lesz:D mivel csak fiú tesóm van xD
2009. ápr. 17. 15:25
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 voltam,testileg elég fejlett és anyu már mondogatta,hogy majd szóljak neki ha ez van.Igazából ilyen nagy felvilágosítás nem volt,hogy miért és hogyan történik ez,de vhonnan tudtam.Valszeg azért mert anyu ápolónő,és már kiskoromtól értem mi hol miért történik.

Aznap amikor megjött először,(nemsokára 10 éve lesz),anyu korán elment dolgozni én pedig indultam iskolába,gyorsan elszaladtam még pisilni mielőtt megy a busz,erre látom,hogy hoppá itt egy kis folt.Gyors mosdás,bugyigyere,bedobtam egy betétet,beszaladtam anyuhoz a szemközti boltba mert akkor ott dolgozott,mondtam,hogy hát megjött,ő örült egy sort én eg siettem suliba.

Igazából én szégyelltem,mert hát mégiscsak 11 voltam, a legtöbb lánynak leghamarabb 12 évesen jött meg,szerencsére nem én voltam az első az osztályban akinek már megvolt,úgyhogy vele beszélgettünk erről.Jó volt tudni,h nem vagyok egyedül:D

2009. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
nekem is már megjött egy oszttársamnak és már nekem is várható..
2009. ápr. 17. 15:44
 7/27 anonim válasza:
100%
Nekem kevésbé jó a kapcsolatom anyuval de muszáj volt elmondani neki. Mikor hazajöttem a suliból akkor vettem észre. Felhivtam anyut és nagy nehezen megmondtam neki h azthhiszem megjött. Mondta h micsináljak és ennyi volt az egész.
2009. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod elmondani, ne eröltesd! írd le, és add neki :-) Esetleg a kezébe nyomhatsz egy tollat, hogy kivételesen válaszoljon írásban.
2009. ápr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélgetni és mondd el...végülis biztos szeretné tudni,hogy mikor jön meg ráadásul az anyukád nem idegen.Nyugodtan monnd el neki."Anya!Már menstruálok,de eddig nem mertem elmondani."

Egyébként nekem nem volt más választásom muszáj volt elmondani.Elmentünk nyaralni,odaértük kipakoltunk lementünk a strandra...este kimentünk sétáltunk,vacsiztunk.Reggel felkeltem véreset pisiltem,megijedtem...semmi nem volt véres,csak pirosasat pisiltem.Azt hittem,hogy beütöttem vagy vmi és azért olyan...Szóltam anyunak,azt mondta,hogy megjött és nem beütöttem...betét persze nem volt nálunk,mert senkinek nem volt meg...ültem a wc-n vártam,hogy anyum visszaérjen a szállodába a betéttel...szerencsére lement az utcán és ott volt a bolt,csak az út nagyon forgalmas volt..:(

14/L


Mondd el neki nyugodtan!

2009. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
93%
Én egy anyuka vagyok és őszintén megdöbbent,hogy ennyi helyen nincs meg a lányok és anyjuk közt az a bizonyos kapcsolat.Szülőnek tudnia kell mit mikor hogy készítse fel a gyereket az "életre"Mi lesz veletek ha jönnek a nagyobb problémák?Ha ezt ilyen körülményes megmondani kihez tudtok fordulni majd?Nekem 3-lányom van.Próbáljatok apránként közelítve többet beszélgetni az anyuval hátha ráérez ő is mit kell tennie.
2009. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!