Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent, ha kaptam egy...

Mit jelent, ha kaptam egy értesítést a kórháztól, amelyben az áll, hogy a méhnyakrák-szűrés eredménye alapján kontrollvizsgálatra van szükségem?

Figyelt kérdés

Néhány hete voltam rákszűrésen. Több időpontot is kaptam, mert akkor derült ki, hogy gombás fertőzésem van, ezért nem vette le a mintát, mondta, várjunk, míg megjavulok. Harmadszorra mentem vissza, amikor a doki levette a kenetet. Ma kaptam egy levelet, miszerint 3 hónap múlva menjek vissza kontrollra. Egy kicsit aggódok. Miért pont 3 hónap múlva? Felhívtam a nőgyógyászt, és azért hétfőre kértem tőle időpontot, de addig itt van még egy hétvége a bizonytalanságban. Lehet, hogy nem sikerült a vizsgálat, és újból vesznek mintát? Vagy találtak valamit? De akkor azonnal vissza kellene mennem, nem?

22/L


2009. ápr. 17. 15:53
 1/3 anonim válasza:
100%

Valószínű, hogy nem jó értékelést kaptál, ezért szeretné megismételni az orvos. Lehet hogy az eredményt még befolyásolta a gombás fertőzés, és 3 hó múlvára ez már valószínű letisztul teljesen, akkor fixebb a kenetből kimutuatható eredmény.

De ez csak szerintem.

2009. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üdv, kérdésére a válasz az, hogy méhnyakrákszűréshez szükséges "kaparék", kenet levételét nem célszerű gyakrabban ismételni, mert fals eredményt hozhat, a mintavétel után idő kell a regenerálódáshoz.

Azt orvosa tudná megmondani, hogy a gombás fertőzés milyen természetű, mennyiben befolyásolhatná a vizsgálat eredményét.

Elképzelhető, hogy éppen a fertőzése miatt (talán mégsem gyógyult meg teljesen?) nem értékelhető a minta.

Nyugodjon meg, a méhnyakrák szűrése nagyon fejlett, akármiért is hívták vissza, időben fog kezelést kapni, de én a gomba miatti ismétlést tartom valószínűnek.

-nőgyógyász-

2009. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De ha elkeveredett,vagy valamiért értékelhetetlen a minta,akkor is ezt a levelet kapod.Nyugi,és járj utána.
2009. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!