Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fekete a menzeszem?

Miért fekete a menzeszem?

Figyelt kérdés

Harmadjára fordul elő, hogy szokatlanul kevés, sűrű és nagyon sötét vörös a "vér", ami kijön belőlem.


Mi lehet az oka?? (Dehidratáció kizárt, mert rengeteg folyadékot iszom, 4 litert naponta!)


20 éves vagyok, nem szültem.


2011. szept. 4. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert már megalvadt a vér.HA nem olyan erős avérzésed, akkor lassan "jön ki" és megalvad.
2011. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez csak alvadt vér, normális. Másoknál is előfordul, nem kell aggódnod. Ha nagyon aggaszt akkor menj el orvoshoz, de csak ennyi miatt nem hiszem, hogy kell.
2011. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De "normál" vér egyáltalán nem jön belőlem már kb. 3 hónapja.


Ez se baj?

2011. szept. 4. 19:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Az se baj. Van akinek csak ilyen jön.
2011. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hogy is kéne megmagyarázni, hogy megértsd?!

Szóval: normál vér jön ki belőled.

Csak mivel kevés, így mire te szembe találkozol vele, már elkezd alvadni.

2011. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De az se baj, hogy régen nem ilyen volt?
2011. szept. 4. 19:22
 7/10 mohesz válasza:

Először is szedj vas tablettát. Én a maltofert ajánlanám.

Ha elkezdtél fogamzásgátlot szedni vagy váltottál gyógyszert akkor ez teljesen normális dolog.


Ha nem történt ilyen, akkor lehet felfázás, vagy esetleg valami baktérium általi fertőzés is. Nyáron elég gyakori, a strandolások miatt.

2011. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!


Milyen sokan nem tudják, hogy a menstruációs vér nem alvad meg! Ha fekete, akkor főleg méhnyálkahártya darabokból áll. Az a vér máshogy csomósodik, de nem alvad meg soha! Ha kicseppen belőled egy csepp vér, és utána megalvad, ott már baj van!

2011. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A menstruációs vér, eltérően a sérülésből származó vértől, általában nem alvad meg, hacsak a vérzés nem túl erős."


ugyanis nyálkahártya, vér, savó és víz keveréke, nem tiszta vér! forrás: [link]

2011. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor most baj van?


Nekem egyáltalán nem erős. Így rendben van, mert megalvadhat? Nem igazán értelek.

2011. szept. 5. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!