Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell a szárnyas betétet...

Hogy kell a szárnyas betétet berakni?

Figyelt kérdés
11 és fél éves vagyok kicsit már menstruálok! Azt mondták, hogy rakjak betétet! Szárnyas van de a szárnyasnak az oldalát a külső bugyirészre kell ráragasztani??? Normális válaszokat!!!
2011. szept. 23. 10:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Igen.

De nincs rárajzolva a csomagolásra? Nézd meg!


(Atyavilág, 11éves vagy és már menstruálsz??? Jól etetnek a szüleid! :-))

2011. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia,hát részvétem,hogy ilyen korán elkezdtél menstruálni...Én már 20 éve menstruálok,hát nem leányálom,dehát majd te is megtapasztalod,bár lehetséges,hogy kevesebb gondod lesz vele,mint bárki másnak.

Szárnyas betét: eltávolítod a ragasztócsíkokat,és úgy helyezed be a bugyidba,hogy a ragasztócsíkkal oda tudd nyomni a bugyi belső felébe.Ha ez megvan,akkor az oldalsó szárnyakat lehajtod,a bugyi alsó széleihez,és ugyanúgy odatapasztod,hogy nehogy elmozduljon mozgás közben.

Ha eltelik pár év,majd használhatsz tampont is,de most még nem.Bár sokan azt mondják,hogy nem higiénikus,nagy a fertőzésveszély(és van benne igazság),de mindenképpen "gusztusosabb",kényelmesebb,mint a betét,amit érzel állandóan,hogy ott van,és zavaró sok ember számára!Remélem menni fog!

2011. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

10:23-nak:

Képzeld,az unokahúgom épphogy betöltötte a 9.-dik életévét,elkezdett menstruálni.Ez 11 éve volt,és akkor én szinte sokkot kaptam,hogy hogy lehet ilyen korán elkezdődnie a vérzésnek. Én 15 évesen kezdtem,és 20 éve minden hónapban átélem azt a borzalmat(sajnos akinek nagyon fájdalmas,és nagyon nagy az eltávozó vér mennyisége,annak ez igenis borzalom,azoknak nem,akiknek nem fáj,és csak cseppeket vesztenek-azok a nagyon szerencsés fajták).Én nem az vagyok sajnos.Reméljük a kérdés felvetője a szerencsések közt lesz:-)

2011. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 1.: nincs rajta és egyépként pont sovány vagyok, de az oszttársam 10 évesen kezdte!!!
2011. szept. 23. 10:28
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi!! megpróbálom!
2011. szept. 23. 10:32
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Akiből dől a vér és nagyon görcsöl, az egyrészt irasson fog.gátlót, mert az elvékonyítja a nyálkahártyát és így kevesebb lesz a vér mennyisége (elkerülhető a vashiány kialakulása), és görcsölni sem fog annyira.


Amúgy meg felesleges riogatni a kérdezőt, olyan lesz neki, amilyen a szervezete. Aki nem bírja feldolgozni, hogy menstruál, annak a nőiségével vannak problémák, arra gyúrjon rá, vagy ha magától nem megy, keressen egy pszichológust.


Ha meg nem teszi, az azt jelenti, hogy nem megoldást keres, hanem kifogásokat. Akkor meg nem kell sajnálni.

Szerintem.

2011. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
szivesen,ha fájna a hasad,akkor gyógyszer helyett elsősorban a meleget ajánlom,azaz egy palackot,üveget tölts meg meleg/ nagyon meleg vízzel,és tedd a hasadra(de legyen a bőröd és az üveg közt egy törülköző,vagy a pólód,hogy ne égesd meg a bőröd.Ez elmulasztja a fájdalmat addig, amíg az üveg rajtad van. Ha leveszed,újra fájni fog. De olyan fiatal vagy,hogy fájdalomcsillapítót nem merek ajánlani,nem biztos,hogy jó,ha szedsz.
2011. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

10:38-nak:

Ő még annyira fiatal,hogy hiába dől belőle a vér(ha így lesz egyáltalán), a kora miatt fogamzásgátlót ne szedjen még. Lelkiismeretes orvos nem írja fel neki.Ha nem az,felírhatja,rajta áll.De egyelőre nem is kell ennyire előrerohanni,ha baja lesz,majd ír,és itt kaphat esetleg segítséget.

2011. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
suliba is rakjak??? mert tesiórára akartam múltkor de nem raktam azért mert a lány oszt.társaim azzal szórakoznak,hogy lehúzzák egymás gatyáját! Nem szeretném ha mondjuk pont az én gatyámat húznák le mikor van betét! mit tegyek?
2011. szept. 23. 10:41
 10/18 A kérdező kommentje:
beraktam! először kicsit furi volt de már nem az!
2011. szept. 23. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!