Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet, hogy sem az...

Mitől lehet, hogy sem az orvosi kezelés, sem vény nélküli kúpok, sem a hüvelyzuhany nem ér semmit?

Figyelt kérdés
3 éve szedek fogamzásgátlót, endometriózis-szerű tüneteim miatt kellett feírni. Egy idő után hüvelygombám lett (korábban sosem volt), amivel állandóan orvoshoz jártam, tablettaváltás, kúpok, mindenféle orvosi kezelés gomba ellen, diéta, de semmi nem használt. Aztán rátaláltam a Colpo Cleaner laktózos hüvelyzuhanyra, egy kúpos gombakezelés után ez helyretett és néhai alkalmazás mellett kb 1 évig nem volt gondom. Azonban most megint úgy előjött egy fertőzés, hogy nem tudok tőle megszabadulni. Most már nem megyek vissza orvoshoz, előtte is kínoztak rendesen és semmit nem használtak a gyógyszereik, kezeléseik. Először próbáltam gomba elleni kúpot, majd a laktózos irrigálást, de 2 nap múlva megint kijöttek a tünetek. Aztán próbáltam Betadine jódos kúpot, ez mindent elpusztít, de ez is csak 1-2 nap erejéig szüntette meg a tüneteim. Utána mindig hüvelyzuhanyt alkalmaztam, de nem ért semmit, kiújultak a tünetek. Az érdekessége az, hogy míg régebben viszketett, égett, addig most túrós, sűrű és mindenek előtt csípő folyásról van szó, semmi egyéb, és kívülről a nemi szervem is elég piros a hüvelybemenet táján. Egyébként pedig régóta a fogamzásgátló miatt túrós a folyásom, mennyiségileg pedi g nagyon kevés. Próbáltam csak simán hüvelyzuhanyt, hátha rendbeteszi a hüvelyflórát ismét, de ez sem hat, 4 napja csinálom, de ha 2 napra abbahagyom, ismét kiújul a csípő folyás. Mitől lehet ez és mi lehet a megoldás?
2011. szept. 25. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
A partnered is kezelték? Ha nem akkor ő mindig visszafertőz, férfiaknál sokszor nincs tünet, de a gomba jelen van.
2011. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van partnerem, de ahogy figyeltem, nem tőle függ ez az egész... nem közösülés után jelentkeznek a tünetek. Bár hozzátenném, mióta kiújult ez a problémám, kb 1 hónapja nem is voltunk együtt emiatt.
2011. szept. 25. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Aranyszabály, hogy mindig kezelni kell a partnert is, ahogy már írták előttem. Mivel ez nála nem okoz tünetet, hosszú időn át hordozhatja magán a fertőzést.

2. A hüvelyzuhannyal nem ellensúlyoztad a gombaölők hatását, hanam rátettél még egy lapáttal, hogy kihaltak a hasznos bacilusok. Erre a célra próbáld ki a Protexin Gynophilus hüvelykapszulát, ma ez a legjobb a "piacon".

2011. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zamunda válasza:

Szia! Gondoltál már arra esetleg, hogy nem gombás fertőzéssel van dolgod, hanem baktériummal. A betegség neve: bacterialis vaginozis.Hasonló tünetek mint amit írtál: megváltozott hüvelyváladék, sűrűbb, fehér, vagy szürkés, általában kellemetlen szaga is van. Ha ilyen problémád lenne, akkor arra nem jók a gomba okozta kúpok, sem gyógyszerek, a hüvelyirrigálás pedig abszolút!

Más jellegű kúpok kellenek, esetleg antibiotikumos kezelés is. Ha beírod a google-be a betegség nevét találsz rá kimondottan erre való kúpokat hüvelygéleket, melyek sokat segítenek, és kúraszerűen is lehet alkalmazni őket. Remélem tudtam segíteni. Szép napot!

2011. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kellenek gyógyszerek, a lányomnál is így kezdődtek a bajok, majd a végén HPV-je lett. Szerencsére le tudtam beszélni a gyógyszerekről, és javaslatomra elkezdett szedni probiotikumot, és multivitamint. Igaz hogy egy év kellett hozzá, de mára már régen elfelejtette a problémát, és ki sem újult neki.
2011. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
HPV-m tuti nincs, pár hónapja voltam vizsgálaton ezügyben.
2011. szept. 29. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták nagyon fontos lenne a párod kezelése!

És emellett másik fogamzásgátló kipróbálására még nem gondoltál!!Hisz írod, hogy mióta szeded túrós a folyásod, és már önmagában szerintem ez sem normális.

2011. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez a 3. féle tabletta. :/
2011. szept. 29. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Utólag olvasva látom milyen hülyén fogalmaztam. Szóval ez a Protexin Gynophilus amit ajánlottam, helyreállíthatja a természetes hűvelyflórát, amit a többszörös gombaellenes kezelés kiirtott, és ami miatt újra és újra visszafertőződik.
2011. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!