Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás fertőzés ott lenn?...

Gombás fertőzés ott lenn? Hogy kezeljem ki végre?

Figyelt kérdés
Mostmár szinte minden hónapban előjön, szúró, viszkető érzés, néha túrószerű folyás. Mindig kapok rá kúpot, krémet, tablettát. mindig végigcsinálom a kúrát, és 3-4 hét múlva kezdődik minden előlröl.
2011. okt. 3. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a párodat kell kezelni, lehet, hogy ő fertőz vissza mindig
2011. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

kenettenyésztés volt?

párodat kezelik?

fogamzásgátlót szedsz?


amúgy meg el kell menni a bőr- és nemibeteg gondozóba, ott szakszerűbb segítséget kapsz

2011. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a fogamzásgátlótól volt. elhagytam, immunerősítésbe kezdte, és most már kb 2 év után megszabadultam tőle
2011. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

candidát, vércukrot néztek-e?

használsz-e lemosót, törlőkendőt, illatos wc-papírt, tisztasági betétet? - mert ha igen, ezek simán okozzák

ráülsz-e közös wc-re iskolában, munkahelyen, ill. a családtagjaid ráülnek-e (majd hazahurcolják az otthoni wc-re a gombát)? van-e kezeletlen gombája valakinek a családban (lásd: fürdőkád, wc)?

mivel és hogyan mosod a fehérneműt és törölközőket? ill. pamut fehérneműt hordasz-e vagy műanyagot?

jársz-e uszodába/szaunába? (egy ideig nem kéne)

2011. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A páromat kezelték szintén múlt hónapban.

nem ülök rá a wc-re sehol, nem használok illatos wc papírt, nem járok már uszodába, strandra kb 3 éve.

nem szedek fogamzásgátlót sem..

2011. okt. 3. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél megszabadulni a gombától, akkor elöbb a bélrendszerben lévő gombát kell kordában tartani. Vegyél probiotikumot a patikában valami erősebbet. Hónapokon keresztül szedd. Minden nagyvécézés után ha teheted meg kell mosakodni. Egyszeri papírtörlőkendőt ajánlok a tisztálkodáshoz. Műszálas fehérneműt le kell cserélni pamutra. A fehérneműd mosás után még alaposan öblítsd ki több vízben, hogy semmi irritáló anyag ne maradjon benne. Amikor éppen kikezelted a gombából magad, megelőzésre ezüstcolloid oldattal fújd be magad napi kétszer alulról. A jó baktériumokat se felejtsd el visszatelepíteni a hüvelybe.
2011. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az előző jókat írt, én még tennék hozzá :D

a tangákat is el kell hagyni, mert rengeteg fertőzést okoznak, nekem ezt a nőgyógyász mondta.

az ezüstkolloidot belsőleg is használhatod, nagyon hatásos, én ittam, amikor ilyen gondjaim voltak. már írtam, hogy nekem is folyamatosan volt, nekem az immunerősítés segített. ebben jó része volt az ezüstkolloidnak, de ittam nagy tisztaságú aloe verát, olajfa-kapszulát szedtem, és grapefruitmag-cseppeket ittam. ezeket mind be tudod szerezni jó bioboltokban.

2011. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit az előző h.szólók mondtak, az jó, plusz ajánlok olyat, hogy

hüvelyzuhany, az a jó, ami tejsavas, pl Colpo Cliner. Ezt használd eleinte napi 3 szor, majd naponta, aztán lehet h elég 2-3 naponta. Állítólag ez jó. Én most kezdtem csak használni, úgyhogy korai lenne bármit is mondanom.

2011. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Pontosan ugyanez a problémám. Évek óta visszajön. Kikezelem magam kb. 1 hónapig jó, aztán kezdődik minden elölről. Rengeteget költöttem már rá. Kúpok, krémek, irrigátor és ugyanott vagyok mint az elején, arról nem is beszélve, hogy nagyon kellemetlen. Viszont nekem a menstruációm is rendszertelen, valószínünek tartom, hogy e miatt. Mondtam ezt is a nőgyógyásznak, és írt fel fog.gátló tablettát. Hát, köszönöm szépen, míg szedtem, addig okés volt, de miután abbahagytam újra kimaradt. 23/l
2011. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Ugyanígy vagyok én is. Jó egy darabig, 1 esetleg 2 hónapig, majd kezdődik előröl minden. Szörnyű kellemetlen, ég, csíp, folyik állandóan. Ma megyek megint a nőgyógyászhoz, már rettegek előre hogy éppen melyik kúpot meg krémet fogja felírni...

majd írok mi volt, hátha lesz valami jó ötlete.

2011. okt. 5. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!