Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Norcolut-probléma! 10 napig...

Norcolut-probléma! 10 napig szedtem, rá 2 napra észrevettem, hogy elkezdtem vérezgetni. Este el is kezdtem szedni a felírt fogamzásgátlót, de mára meg már megint nem vérzek. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Vérzésgondokra írta fel az orvos a norcolutot, mondta, hogy 10 napig szedjem, aztán vérzés fog jelentkezni, és elkezdhetem a felírt fogamzásgátló szedését. Meg is örültem, hogy végre megjött, erre másnap elmúlt. A fog.gátlóból meg már bevettem az első szemet. Most mit csináljak?
2011. okt. 12. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedd tovább a fog. gátlót és hívd fel a dokit, hogy az 1 napos vérzés elég volt-e.
2011. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont a baj az, hogy a fog. gátló nem oldja meg a problémát, csak elnapolja. Lesz vele egy 28 napos ciklusod vérzéssel, de ez MESTERSÉGES lesz. Amint abbahagyod a fog.gáltót, az eredeti probléma visszatér.
2011. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Norcolut progeszteron szerű hatóanyagot tartalmaz, azaz úgy hat, hogy ameddig szeded, magasabb lesz a progeszteron szinted, és mikor abbahagyod, akkor leesik. A progeszteron megvonásra a szervezet vérzéssel reagál.

A fogamzásgátló is pont így hat. Adagolja a progeszteront, majd a 7 napos szünetben, mikor nem szeded, leesik a szintje és vérezni kezdesz.

Azért maradt abba a vérzés, mert elkezdted szedni a tablettát.


De egyébként a fogamzásgátló csak tüneti kezelés. Attól, hogy szeded, a te ciklusod még nem lesz rendben.

2011. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta, hogy amint jelentkezik a norcolut után fellépő vérzés, kezdjem el szedni a fogamzásgátlót. Lehet, hogy csak az első levél beszedése utáni 7 napos szünetben lesz normális (több napos) vérzésem?
2011. okt. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!