Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek volt mér petefészek...

Akinek volt mér petefészek cisztája, milyen tünetei voltak? (Kezdetben, majd később)

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 10:34
 1/5 LadyLee ***** válasza:

Semmilyen. Teljesen véletlenül derült ki.


Illetve annyi tünete volt - és egyébként ez talán az egyetlen, de mindenképen a legtipikusabb tünet, hogy menzeszkor borzalmasan fájt a hasam (úgy, hogy volt, hogy nem tudtam járni). De nekem ez se tűnt fel, azt hittem túl érzékeny vagyok...


Egyébként ez attól is függ, hogy milyen petefészek cisztáról van szó, mert több ilyesmit okozó betegség is van. Nekem endometriózisom volt/van.

2011. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy csomó féle ciszta van, és különböző tüneteket okozhatnak.

Nekem egy 4,5 cm-es cisztám volt. Azért mentem orvoshoz, mert jobb oldalon a petefészkem/vakbelem környékén már 3 napja fájdogált a hasam. Nem volt erős fájdalom, inkább tompa, főleg akkor, ha a jobb lábamra léptem (pl. lépcsőzéskor). Gyógyszert sem kellett rá bevenni, csak zavaró volt.

Úgyhogy elmentem házidokihoz, ő beküldött a sebészetre, sebészetről átküldtek sürgősségire (hátha vakbél), aztán UH-ra, majd nőgyógyászatra, és kiderült, hogy ciszta. Meg akarták műteni, de a saját dokim azt mondta, várjunk vele.

Így egy hónap múlva, mikor visszamentem kontrollra, már nem volt ott semmi:) Eltűnt.

A legtöbb ciszta felszívódik egyébként.

2011. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 LadyLee ***** válasza:
Hát én szarabbul jártam, mert műteni kellett (szintén 4 centi körüli volt az egyik, meg még sok-sok kicsi)- pedig, mint írtam, semmi különösebb tünetem nem volt, csak erős fájdalom menzeszkor.
2011. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert a csokoládéciszta az éppen olyan, ami nem múlik el sajna. Engem is azért akartak megműteni, mert azt hitték az...
2011. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jövő hét utáni hétre van időpontom dokihoz, nagyon aggódom, hogy cisztám van.:( Én nem menstruálok egyáltalán, így nem tudom, mennyire lenne fájdalmas a menzeszem, attól félek, hogy ez is lehet ciszta miatt.
2011. okt. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!