Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt hiszem hormon problémáim...

Azt hiszem hormon problémáim vannak, most fogok nőgyógyászhoz menni, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót és teljesen felborult a ciklusom, ami azóta sem állt be, sőt egyszer 35 egyszer 22 aztán meg 26 napra menstruálok, és ez csak az elmult 3... Elkezdett szőrösödni a hasam és a mellem, igaz nem úgy mint egy hónalj szőrzet, de látványos (barátaimank is mutattam és ők is azt mondják, hogy ezek a pihék tényleg láthatóak és ők sem emlékeznek, hogy ilyen lett volna), ráadásul a mellemen is megjelentek ezek a "pihécskék"és még egy két erősebb szőr! Az arcomon pedig nyár eleje óta rettenetes pattanások jelentek meg az állam környékén és anyakamon, az állam alatt mind a 2 oldalon! Mivel a kamasz kor sikerült egyetlen pattanás nélkül végig élnem, és a kozetikusom szerinte azért, mert egyszerűen nem olyan a bőröm, most ő is csak hüledezik az arcom láttán és ő is a hormon vizsgálatot javasolta, mert azt mondja ezek nem is rendes pattanások, és nagyon tipikus helyeken, csoportokban vannak! Fél éve a nődokim azt mondta a problémáim nem problémák, ezek a jelensége korszakonként változnak, a menstruációmnak pedig idő kell, hogy beálljon! Most másik dogihoz megyek, mert a helyzet nem jobb, hanem rosszabb lett!! Mi lehet a gond? Milyen vizsgálatokra számítsak és mennyi idő mire meg jön az eredményük? Szerintetek is ezek problémák, vagy én reagálom túl a dolgot?
2011. okt. 21. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tabletta előtt nem volt gondod?

Ez egyébként egyértelműen a tabletta miatt van sajnos. Az ilyen kis "utóhatásokat" vhogy mindig elfelejtik megemlíteni az orvosok.

Ha szerencséd van, akkor átmeneti a dolog, és magától rendeződni fog a hormonháztartásod. Ha nincs szerencséd, akkor sikerült úgy felborítania a dolgokat, hogy hosszabb kezelésre lesz szükség.

Menj el egy megbízható orvoshoz, aki rendesen kivizsgál, megnézi a hormonjaid is. Ha újra tablettát akarnak adni, akkor ne menj bele, mert bár elmúlnának tőle a jelenlegi panaszok, ha megint abbahagyná, megint ez lenne. Örökké meg nem szedheted...

2011. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nem tablettát, hanem hüvely gyűrűt használtam ami elvileg az összes tabinál jobb.... 10 éve menstruálok 5 évig menstruáltam úgy a gyűrű előtt, hogy minden 28. nap reggel 8 és 9 között megjött! Kérdeztem a dokit amikor felírta a nuva ringet, hogy ugye nem borítja fel az én mesébe illő menzeszem, mert akkor el sem kezdem! A válasz: nem az ilyen készítmények inkább helyre teszik!!! Amúgy egy éve hagytam abba, szóval egy év alatt már szerintem helyre kellet volna állnia?! Holnap másik dokihoz megyek...
2011. okt. 21. 13:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát egy év alatt már nem ártott volna neki helyreállni:(

Hát igen, a dokik is érdekesek néha. Mert persze, addig nem borítja fel, amíg szeded, mert addig nincs is vérzésed. Tabletta szedése alatt teljesen pontos, hiszen a tabi irányítja a ciklust. Csak hát abbahagyás után kérdéses, hogy helyreáll-e...

Remélem minden rendben lesz, és helyrejön a dolog!:)

2011. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm!!! Annak örülök, hogy leírtátok, hogy nem csak én gondolom, hogy probléma van, de leírná valaki azt is, amire a fő kérdésem vonatkozott, hogy mire számítsak a vizsgálattal kapcsolatban? Hüvelyi ultrahang lesz? Ha vér vétel szükséges, akkor az egy másik időpontban van, meg milyen hosszú kb. a folyamat mire kiderűl, hogy van-e gond? Fogamzásgátlót pedig soha nem fogok szedni többet, az tuti!!!
2011. okt. 21. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ÖÖ, én írtam mind a kettő hozzászólást.

A kivizsgálást illetően: szerintem lesz hüvelyi UH (mivel a szőrösödés és a pattanások utalhatnak esetleg PCO-ra). Ezen kívül hormonvizsgálatok, amiket vérből néznek. Női nemi hormonokat, tesztoszteront. Esetleg pajzsmirigyet sem ártana megnézetni, mert az is okozhat csúnya dolgokat.

De egy hozzáértő orvos tudni fogja, hogy mit csináljon,m hova küldjön, mit vizsgáljon.

De lehet jobb lenne, ha nőgyógyász mellett rögtön elmennél endokrinológiára is, mert ott foglalkoznak hormonbajokkal. A nőgyógyászok nagy többsége nem vagyon ért hozzá, és csak tablettát írnak mindenre...

Endokrinológiára háziorvosodtól kérj beutalót.

Vérvételt nem a doki fog csinálni, hanem ad időpontot a laborba. A vizsgálatoktól meg kórháztól függően pár hét alatt meg lesz az eredmény.

2011. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen segítő kész vagy, és bocsi, de nem tudtam biztosra, hogy mind a kettőt te írtad! Remélem nem PCO lesz, mert azt az egyik ismerősömnél 2 éve kezelik... Dr. Béres Lászlóhoz megyek, ő endokrinológus is, szóval remélem jó megoldást fog találni és alapos lesz! Hát azt a pár hetet kibírom, viszont, akkor valószínű, hogy a következő menzeszem idő pontja is még meglepetés lesz:)! Kaptál tőlem egy zöld mancsot, megérdemled:)
2011. okt. 21. 13:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, örülök, ha segítettem. Én is remélem, hogy nem PCO, mert azt sajnos elsőkézből tudom, hogy milyen szar:(
2011. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2012. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen foggátlót szedtél?
2014. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!