Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyható csak úgy? Milyen utóhatásokkal kell számolni? (nem mint fogamzásgátlót szedtem, bővebben lent) 19/L

Figyelt kérdés

Bizonyára sokan megorrolnak, hogy mért ide tettem kérdésem, de nem véletlen került ez ide..


Hormonproblémák miatt kezdtem el szedni a Diane 35 nevű filmtablettát, egy évig szedtem, majd újabb egy évig kell szednem a Dienillet. Az az egy év márciusban jár le, egészen konkrétan. Tudom, hogy nem egészséges ez a tabizás, viszont nekem rengeteg változást hozott.. És nem csak az, hogy szebb lett a bőröm, megerősödtek a körmeim és kevésbé hull a hajam, hanem azok a brutális fájdalmas menstruálások megszűntek, és ami még fontosabb, a szőrösödés is szépen kopik, és a hormoneredmények is egyre pozitívabbak.


Azonban most abba szeretném hagyni, anyagi körülményeimre hivatkozva, s nem tudom, hogy ez mivel jár.. A tabletta tájékoztatóját olvasva simán letehető, azonban engem érdekelne olyanok véleménye, akik voltak már ilyen cipőben.. Kell valami nagyon erős mellékhatással számolnom a letétel után? Édesanyám aggódik nagyon, hogy ez így érettségi előtt nem jó ötlet.. ő a helyemben végigszedné júniusig, szerinte ugyanis visszajön ismét minden fájdalom és probléma.. Nem tudom, de sajnos a stabil anyagi körülményeink annyira leromlottak, hogy most minden kérdéses, és nem tartottam drágának a gyógyszert, de jelenleg számunkra drága.


Az is pénz és idő, hogy megkeressem az endokrinológusomat, bőr- és nőgyógyászomat, ugyanis ezt a procedúrát 3 havonta szoktuk megtenni Pestre, de most ez se fér bele akárhogy nézem.


Szerintetek letehetem? Mégis mire kell számítanom?


2011. okt. 22. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy PCOSed van, vagy milyen problémád van?

Mivel hormonális gondok miatt szeded minden problémád vissza fog térni, ez sajnos biztos. Amúgy nem tudom hol laktok, de miért nem kerestek egy endokrinológust egy közelebbi településen?

2011. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogamzásgátlásra szednéd, akkor nem lenne belőle problémád. Így, hogy konkrét betegségre szeded, meg kéne beszélned kezelőorvosoddal a dolgot. Lehet h érdemes elmenni a helyi háziorvosodhoz, valószínűleg ő is csak okosabbakat fog tudni mondani, mint mi, laikusok. Ha elmondod, mi a helyzet, valószínűleg meg fogja érteni. Van lehetőség olcsóbb tabira váltásra is, az enyém 2500 körül van 3 hónapra (cypromix). Ezt nekem kifejezetten PCO-ra írták fel. Am elvileg a PCO-ra nem oki, hanem tüneti kezelés a fogamzásgátló, így az én véleményem szerint (!) ha abba hagyod a gyógyszert a vérzésed ki fog maradni vagy rendszertelen lesz.

Remélem, hamarosan javulnak az anyagi körülményeid, sok sikert kívánok az érettségihez.

2011. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2019. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!