Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért zabálok menstruáció...

Miért zabálok menstruáció előtt? Nem bírom megállni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve.

Kb. 1 éve jön rám az ehetek. PONTOSAN egy héttel a menstruációm előtt kezdődik, és 3-4 napig tart.

Eleinte kis nasi volt, de most már ott tartok, hogy mindent felzabálok, amit otthon találok. A férjemnek elpanaszoltam, és megállapodtunk, hogy semmi édesség, rágcsálni való nem lesz itthon abban a pár napban.

De addig megyek még ennivalót nem találok... konzerv kukorica, májkrém, mirelit borsót is kifőztem, sózva megettem, nyers krumpli... sőt cukros kakaós kifőtt tészta....


Most megint következik. Csütörtökön vettem egy piskóta tallért, és egy 5-ös csom. túrórudit, hogy minden nap eszek belőle, hátha így nem kívánom. Bezabáltam mindent aznap.

Pénteken be kellett mennem a boltba tejért, addig sétáltam, még vettem egy csomag nápolyit, meg egy chipeste. Megettem.

Tegnap 2 napra előre vettük meg a pékárút, pogácsa, sajtos rúd, lekváros táska...mindet bezabáltam.


Szerencsére pár napig tart, és eddig nem híztam semmit, de nagyon félek. Nem bírom megállni ilyenkor, hogy ne egyek...


2011. okt. 23. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Önüralomról hallottál már?
2011. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hallottam, de nem bírom megállni.

Máskor az se érdekel, ha napokig nem látok csokit, rágcsálni valót, de ilyenkor egyszerűn muszáj ennem... ha nem nasit, akkor vajas kenyeret, lekvárt magába... bármit...


Ha fegyvert fognának rám, szerintem akkor is elmennék kajáért..

2011. okt. 23. 19:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor raktároz a szervezeted, mert sok ásványi anyag kiürül menstruációkor. szedj vmi vitamint, vagy kivizsgálással derítsd ki, nincs-e hiányod valamiből.
2011. okt. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Multivitamint szedek.


De köszönöm a javaslatod, ez eszembe se jutott. Majd beszélek az orvosommal.

2011. okt. 24. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megetted a nyers krumplit? Nem lett bajod? o.o Egy szintig ez normális hogy kívánós az ember ilyenkor. :D De ez már kicsit túlzásnak tűnik. Napi 1x zabálsz be ilyenkor? Vagy egész nap ennyit? Lehet hogy a menstruációs időszakon kívül keveset eszel! Vagy nincs benne elég hasznos tápanyag, és ilyenkor elszakad a cérna.
2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Azt írod addig mész amíg ételt nem találsz. Ez úgy hangzik, mint egy drogfüggő vallomása, nemde?! Persze te nem vagy az, nem is ezt mondtam. Ám ez a kijelentésed elég komoly szenvedélyre világít rá (még ha csak pár napig is tart) ismerd fel!!

Persze kérhetsz másoktól segítséget, de tegyél te is magadért! Ha te nem teszel magadért, nincs semmi és senki, akinek a segítsége elég lenne ahhoz, hogy leszokj erről!


Amikor eljön az a 2-3 nap ne legyen otthon semmilyen édesség. Nagyon figyelj az érzéseidre, jobban mint bármikor!

Amikor kezd benned megjelenni a vágy az édesség iránt akkor figyelj nagyon!! Ha engedsz a kísértésnek, akkor elveszíted a csatát, de ha figyeled az érzést és nem indulsz el azonnal keresni valami élelmet, akkor más fog történni.


Nézz magadba, és figyeld az érzést magát, a vágyat, amit érzel (a nőknek ez jobban megy mint a férfiaknak) Csak figyeld, és hagyd azt lenni.

Ne hallgass a gondolatokra amik az elmédben megjelennek, mert azok próbálnak mindenféle trükkel rávenni a nassolásra!! Ne vedd le a figyelmedet egy percre sem az érzésről!!


Fájdalmas szenvedés lesz a kielégítetlen vágy érzése, de te csak figyeld, nézz szembe vele. Egészen addig figyeld amíg el nem gyengül az érzés. AZ az Igazi Bátorság, amikor szembenézel vele és nem pedig menekülsz előle. Menni fog ha igazán akarod. És nem kudarc az, ha elsőre nem sikerül, csak egy csatát vesztettél. Legközelebb tovább bírod majd. Gyakorold! Kitartás!

(segíthet, ha leírod, és azokon a napokon többször átolvasod amit most olvastál!)

2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is nagyon sokáig szenvedtem ezzel. Voltam jógán,pszichiáternél de semmi. Végül az önuralom segített. Remélem neked is sikerül.
2011. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, én alatta vagyok ilyen, bár én éhes is vagyok rendesen, hiába próbálok meg jól lakni... :(
2011. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szedj magnéziumot, pár nappal mielőtt megjönne, 100 mg-ot naponta, akár pezsgőtablettában, filmtablettában, cukorkában. Nekem nagyon sokat segített.
2011. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

19:32

Rendes multivitamint szedek. E mellé szedhetek még magnéziumot pluszba?

2011. nov. 5. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!