Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ír fel úgy nőgyógyász fogamzás...

Ír fel úgy nőgyógyász fogamzásgátlót, hogy nem vizsgál meg?

Figyelt kérdés
Lassan 23 vagyok, soha nem voltam nőgyógyásznál. Kb. egy éve élek csak nemi életet. Ha mennék is ilyen orvoshoz, csak a tabi miatt, viszont nem akarok vizsgálatot, ha egy mód van rá...
2011. okt. 24. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Hál istennek általában már nem. 23 évesen ne viselkedj úgy, mint egy 14 éves, muszáj a vizsgálat, pár mp, és nem fáj maximum kellemetlen. Amúgyis ennyi idősen már bőven itt az ideje az első vizsgálatnak.
2011. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos igen :/ én a helyedben meg is vizsgáltatnám magam, hogy személyre szabott gyógyszert kaphass. hidd el, a szégyenlősség sokkal nagyobb félelem ilyenkor mint maga a vizsgálat, ami pedig egyáltalán nem fáj. 17/L
2011. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk megvizsgálják a nőket,ha cak gyógyszert iratunk fel elősször.Utánna már nem ha legközelebb mész.Csak egy év után ami kötelező.Az orvosnak ne mondd már meg hogy ne vizsgáljon ki!Ő tudja mi a dolga.:)
2011. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én az átlagnál is szégyellősebb vagyok. 14 évesen nem engedtem meg a szívvizsgálatot az orvosnak, mikor a suliból vizsgáltak minket, mert ő le akarta vetetni a melltartót. Mivel nem volt hajlandó melltartóban megvizsgálni, rá egy hétre háziorvost váltottam. Tüdőszűrőn, szintén olyan 14 évesen ugyancsak csináltam a hepajt... Miután az osztályfőnöktől elkezdve mindenki b*sztatott, nagy nehezen megcsináltam, de amíg lehetett, takartam magam. Nekem még nadrágot cserélni is frusztrál munkahelyen, azt is megoldom úgy, ha ott van valaki, nem öltözöm.

Az élettársam előtt nincs szégyenérzetem, de egyébként betegesen az vagyok, kicsi korom óta...

Azt mondjátok, veszélyes lehet, hogy ennyi idősen még nem látott ott orvos?

2011. okt. 24. 20:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekik az a dolguk?5000 nőt látnak .Nem a te melledre,vagy bármidre kiváncsiak.Nekik már ez megszokott.
2011. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Túl kell esni rajta és kész. Én is iszonyatosan szégyellős vagyok, mindig is az voltam, még a legjobb barátnőm előtt sem vetkőznék le.

De basszus, az egészségem a legfontosabb. Az orvos meg orvos, nem azt nézegeti, hogy jól nézel-e ki vagy sem.

Ha később súlyos bajod lesz azért, mert elhanyagolod a szűréseket, akkor aztán lehet majd szégyenkezni, ha pelenkáznia kell vkinek...

(Bizony hallottam már olyat, hogy a nő nem akart elmenni dokihoz, aztán méhnyakrákos lett, túl van rengeteg műtéten, nem tudja ellátni magát, a bele is meg a veséje is a hasfalára van kivezetve...nah szerinted?...)


Meg mégis mitől félsz? Hogy megszól az orvos, mert nem tetszik neki a melled/puncid?

Hangosan úgy sem fogja mondani. Magában meg nem halálosan mindegy, hogy mit gondol? Nem neki kell megfelelned. Ha az gondolja, hogy ronda a mellem, hát gondolja. Ki nem szarja le?


Egyszer túlesel rajta, és rájössz, hogy teljesen felesleges a rinya.

2011. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aki úgy ír fel fogamzásgátlót, hogy nem vizsgál meg, azt nem csak kirúgni kellene, hanem kizárni az Orvosi Kamarából!!!
2011. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

20:53:

Igazad van. Tudom, hogy hülyeség ilyenen parázni, mert az orvos az orvos. Tudom, hogy rá semmilyen hatással nincs, ha lát engem, mert más szemmel néz, egyszerűen engem zavar, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerülök.

Meg igazán már nem is az irritál, hogy maga a vizsgálat zajlik, hanem a körülmények, amit minden ismerőstől hallok... Hogy pl. miért nincs nálunk a kórházakban olyan kórházi ruha, amit a filmekben viselnek a nők ilyen vizsgálatkor. ami ilyen széttárható köpeny, vagy minek mondjam... Mi az, hogy az öltözőtől a vizsgálóasztalig alulról pucéran kell végigvonulni, és úgymond "praktikusan" öltözni, hogy addig ne kelljen mindent mutatni, míg maga a vizsgálat zajlik...

Jönnek nekem azzal, hogy ilyenkor szoknyában kell menni, meg hosszú pulcsiban, mert úgy kevésbé kínos... Akkor hallom kolléganőmtől, hogy a városi nőgyógyászok mindegyike tapló, némelyik különösen azokkal paraszt, akik láthatóan meg vannak szeppenve... Mert az ilyesmi már csak felbosszantja őket, mind öreg, mogorva fószer...

Azt sem tudom, nőgyógyászhoz bármelyikhez lehet-e menni? Én most egy megyeszékhelyen élek, de a szomszéd megye egyik településén van a rendes lakcímem. Ilyenkor besétálhatok-e az itteni orvosokhoz, vagy mindenképp csak az otthoniakhoz? Akikről megint nem túl jókat hallok anyám elbeszéléséből...

2011. okt. 25. 12:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért nem keresel női nőgyógyászt?? Vannak már egyre többen! és elötte talán kevésbé leszel szégyenlős!
2011. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nemi életet élsz és pláne ha váltogatod partnereidet, akkor feltétlenül ajánlot hogy 1 év után elmenj nőgyógyászhoz!

Én is a női dokit tudom ajánlani, aki elött talán nem érzed magad annyira kinosan...

2011. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!