Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ra Cypromix tabletta?

PCOS-ra Cypromix tabletta?

Figyelt kérdés
Policisztás Ovárium Szindrómám van. A nőgyógyászom Cypromix fogamzásgátló tablettát írt ki 1 évre. Ez után majd egy másik fogamzásgátlóra térek rá. Azt mondták mindig ezt kell szednem,egy életen át.. Normális az,hogy mindig fogamzásgátlót kell majd szednem rá ?
2011. okt. 24. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ne, nem normális.

Egyrészt a fogamzásgátló csak a tüneteket kezeli. Addig persze rendben lesz a dolog, amíg szeded, de mégis hogy szedhetnéd egy életen át?

Nem akarsz majd babát pl? Meg ugye 35 év felett nem nagyon kellene szedni, mert jelentősen megnő az esély a trombózisra.


Milyen vizsgálatokat végzett el az orvos? Volt UH, hormonvizsgálat? Megnézték a cukrodat és hogy van-e inzulinrezisztenciád?

2011. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok még mindig.

Milyen tüneteid vannak? Pattanásos vagy? Erős a szőrzeted? Túlsúlyos vagy?

2011. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát igen furcsa, ezért kérdeztem. természetesen AKAROK babát! Mindenképp. Nincs pattanásom, nem is volt. Erős szőrzetem nincs. Túlsúlyos sem vagyok, inkább vékony. De az nagyon. És erre mondta a nőgyógyászom,hogy valószínűleg nem cukorral van baj. UH-m volt, hormonvizsgálatom is. Igen,beigazolódott a PCO.
2011. okt. 25. 15:26
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. PCO inzulinrezisztencia és kövérség nélkül. Ezért a cukorra adható gyógyszer sem jó. De a dokim nem akar tabit adni, mert az csak elfedi a problémát. Most próbálkozunk, remélhetőleg sikeres lesz a dolog. De amíg nem tudom meg, hogy ér-e vmit a kezelésem, nem akarom ajánlgatni.
2011. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sajnos gyógyíthatatlan betegség ez jelenleg. Azt mondták felületesen ellehet tüntetni a gondokat a fogamzásgátló majd kitisztítja a petefészkeimet. Persze ciszta mindig lesz,legalább meg tud jönni.. Azt mondták ez még nem jelent gondot. Ha babát akarok,majd rásegítenek kezelésekkel.

Sajnos nagyon romboló lelkileg. :S

2011. okt. 25. 20:34
 6/18 anonim ***** válasza:
Tudom, érzem én is. De ez van sajna. Én azért nem vesztettem el a reményt még:)
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerintem egyik lány sem adná föl,próbálkozni kell. Biztos,hogy én sem fogom. Nem is szabad. Ez van, igen..:S Sajnos elég sok lánynál...Van akinél meg kipotyog a gyerek..
2011. okt. 25. 20:43
 8/18 anonim ***** válasza:
Jah. Aki meg felelőtlenül dug összevissza úgy, hogy nem akar gyereket, az meg kapartatja ki sorban. Nekem meg lehet soha nem is lehet. Nincs igazság sajna:/
2011. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tudod, a jó dolgokért meg kell szenvedni. Látod, nehezebb összehozni egy babát,mint kiszülni. Biztos,hogy neked is sikerülni fog,ha rásegítesz.

Igen az ilyen ribancokra nagyon tudok most haragudni... Hogy képesek kikapartatni egy gyereket. Atya ég..

Ha bármikor is összejönne egy baba, muszáj lenne megtartanom. Mert ha abortuszra mennék,utána 100 hogy semmi esélyem nem lenne babára.

Azért ne keseredjünk el, összejön majd :). Minél többet csináljátok majd a pároddal, annál jobb ez ilyenn:P:D

2011. okt. 25. 20:58
 10/18 A kérdező kommentje:
Holnap reggel megyek cukorterhelésire..
2011. okt. 26. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!