Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden évben elmentek nőgyógyá...

Minden évben elmentek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint minden nőnek el kellene mennie évente egyszer egy általános vizsgálatra. 20 éves vagyok, 16 éves koromban voltam utoljára. És már hónapok óta piszkál hogy menjek el, ti elmentek minden évben?
2011. okt. 25. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
IGEN!! ugyanúgy hozzátartozik az évenkénti szűrővizsgálataimhoz, mint a tüdőszűrés, és a fogászat. én tavasszal igyekszem ezeket letudni, szoktasd rá te is magad.
2011. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
75%

Ajánlott! Ha minden évben elmész, akkor nyugodt lehetsz, nem fogsz méhnyakrákban meghalni.

Évente ajánlott még a bőrgyógyász és a fogorvos felkeresése is.

2011. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
IGEN! Minden évben elmentem,és ma 39 évesen is minden évben elmegyek.Amikor itt az idő kötelezően elmegyek rákszűrésekre is.Nem akarok úgy járni mint a legkedvesebb gyerekkori barátnőm.25 évesen méhnyakrákja lett..Én a betegségektől jobban félek mint a 10 perces kellemetlen vizsgálatoktól.
2011. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Igen, én is elmegyek+mellette fogászat, laborvizsgálat, tüdőszűrés. Én a megelőzésben hiszek, vagy ha az nem is megy, legalább időben fedezzék fel a bajt.
2011. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
IGEN! Egyáltalán nem kellemetlen, semmi ciki , én nem viszolygok tőle, "szeretek"is menni, mert mindig megnyugszom, hogy rendben van nálam minden, mindez csak 5 perc vizsgálatért cserébe
2011. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Igaza van Anyukádnak!
2011. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Ha szégyenlős vagy keress egy női dokit, az talán kevésbbé "ciki"
2011. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Igen elmegyek.

Engem főleg az motivált első alkalomnál, hogy ne féljek, mert édesanyám méhnyakrákban halt meg. Sajnos tény ő sosem ment vizsgálatra, tortúrának élte meg. Egyedül mentem az első vizsgálatomra és majdnem sírva fakadtam mikor kijöttem, hogy ez az 5 perc vizsgálat lehet megmentette volna anyut. Azóta is járok és biztos h minden évben fogok.


22N

2011. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha minden évben elmész, akkor nyugodt lehetsz, nem fogsz méhnyakrákban meghalni. "


Hát azért túlzásokba ne essünk, de mindenesetre jelentősen növeli a korai felismerést, ami rendkivűl fontos a ráknál.

2011. okt. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Én nem járkálok szűrővizsgálatokra, főleg nem évente. Ha panaszom van, elmegyek a dokihoz. 30-on túl érdemesebb már nőgyógyászhoz járni, mert akkor megnő az esélye a problémáknak. Szerintem nem kell ilyen szigorúan venni.
2011. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!