Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » óriási fájdalmak, hányás,...

óriási fájdalmak, hányás, hasmenés, néha ájulás menstruációnál. Mitől? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Szóval nekem mióta megvan a mensim, mindig úgy jön meg hogy az első két nap az általában betegágyas otthonmaradásos, mert fáj a fejem, a hasam, a derekam, a fenekem környéke is feszül és a legjobban a combom meg a vádlim. Ezen kívül sokszor kell elmennem WCre, és sokszor hányok is mikor kezdődik. Volt, hogy már ájultam is el tőle. Valaki vmi tipp, hogy ez miért van, vagy hogy kezeljem?
2011. okt. 25. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Voltál már orvosnál? Én mindenképp elmennék. Egy barátnőm mesélte egyszer hogy így volt mikor megjött neki, de kiderült hogy nagyon fel volt fázva és az erősítette így fel. De neki csak egyszer volt. Ha minden alkalom ilyen az furcsa. Szedsz rá valami görcsoldót?
2011. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Algopyrint szedek de kicsit gyakrabban és többet, mint amennyit lehet. Az algoflex m és társai nem használnak.
2011. okt. 25. 12:21
 3/16 anonim válasza:

Szia!


Nem írod mennyi idős vagy, de első körben nődokihoz kellene elmenni, hogy ő adjon valamit, illetve nézzen körül nincs-e valami probléma. Sokszor, ha amúgy is szükséges lenne, elég a fogamzásgátló. Nekem például nem segített, ugyanilyen tüneteim voltak, többször ájultam el én is. Kipróbáltam mindenféle görcsoldót, fájdalom csillapítót, sajnos csak az Apranax nevű segített, ezt is a nődoki írta fel. Aztán tavaly született egy kisfiam, igaz császárral, de eddig 3x jött meg és nyoma sincs a fájdalomnak, illetve csak egy nagyon enyhe van.

2011. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Látogass meg egy nőgyógyászt. Én is így vagyok. Kivéve az ájulást. Amikor megjön, fetrengek a fájdalomtól. Egyik pillanatban majd megfagyok, a következőben lever a víz. Össze-vissza kívánom a kajákat mint egy terhes nő. Na meg a WC amit írtál róla. Beveszek egy karton gyógyszert és akkor meg elalszom. Viszont a legnagyobb tampon is pikk-pakk megtelik (egyszer sem szűltem, nem volt abortuszom). Néha már megijjedek, hogy mennyi vért veszítek. Mások meg max. 3 napig csipp-csepp és kész. Nekem azt mondta az orvos, hogy örökletes. Szedtem kifejezetten erre felírt fogamzás gátlót, de nem lett jobb semmivel.
2011. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Egyébként én is Apranaxot szedek, csak ez enyhíti a görcseimet. Nézz utána szerintem, nekem bevált.
2011. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ORvos! amúgy tamponos dobozban van egy kis papír, ott ír erről a betegségről is...

PMS

2011. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Amúgy 17 éves vagyok és 9 éves korom óta menstruálok. Gondoltam, hogy nem lehet valami krónikus betegség, de azért mindenképp elmegyek nőgyógyászhoz. Bár nem szeretem...:D Köszönöm a segítséget
2011. okt. 25. 12:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Húha hát ez elég ijesztő helyzet. Maga fájás mindenfelé ,,normális" jelenség, nekem a 2. nap fetrengős mindig. De a hányás és az ájulás semmiképp sem az. Ezt mindenképp érdemes nőgyógyásszal kivizsgálni. Lehet az is h vérszegény vagy, ha túl nagy vérzéssel jár a dolog nálad és ez a helyzet, akkor nem csoda h elájulsz. Mindenképp doki, mert ez így veszélyes.
2011. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ui.: én is apranaxot szedek
2011. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a tampontól lenne, mert arra azt írja hogy halálos:S De ő él:) Írta egyáltalán hogy tampont használ?
2011. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!