Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan, hogy egy nőnél már...

Van olyan, hogy egy nőnél már 20 év alatt előjön a genetikai hajhullás?

Figyelt kérdés
Mármint ha valaki genetikailag hajlamos rá (annak ellenére, hogy a családban rajta kívül senki, még a férfiak sem), akkor létezik, hogy ilyen fiatalon beinduljon a folyamat? És ez a fajta kopaszodás lehet diffúz is?
2011. okt. 25. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább menj orvosi kivizsgálásokra. Szervezetben lévő gyulladás, pl: bedurrant fog, mandula, hormonális zavarok, anyagcserezavarok, vitamin és nyomelemek hiánya okozhatja.

A genetikai hajhullást meg inkább a férfiak öröklik, esetleg betegségek örökölhetőek, de mivel nálatok a családban senki sem küzd ilyen problémákkal...

Nehogy beletörődj, hogy kopaszodsz 20 éves korodban!

2011. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem akarok. most örülök, mert már 5-6 hónapja járok mindenféle kivizsgálásra, és eddig nem találtak semmit. Most viszont másfél hónapja nincs mensim, ami önmagában nem jó dolog, de talán egy kiindulópont. Bejelentkeztem endokrinológiára (nyár elején voltam nőgyógyásznál, már akkor is voltam pár napos késéseim, de nem nagyon izgatta), meg majd megint elmegyek nőgyógyihoz, de most máshoz.

Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert nagyanyám mondtam, hogy "háát, XY-nak ilyen meg olyan szép haja volt, aztán most parókát hord", úgyhogy törődjek bele. Csak mint kiderült, a nő akkor már 50 éves volt, amikor elkezdett kopaszodni. Én pedig biztos nem fogok beletörődni, mert ez nem normális állapot.

2011. okt. 25. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Nah igen, tényleg elég hormongyanús akkor.(Nekem is ilyen jellegű problémáim voltak).

Ha az endokrinológus nem talál semmit még menj gasztroenterológushoz, mert pl: lisztérzékenységnél is felléphet hajhullás.

2011. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám.1 éve hullok drasztikusan a hajam olyan szinten hogy kb a hajam több mint fele kihullott.Régen nagyon sűrű hajam volt átkoztam is én hülye.Most meg attól félek h lassan látszani fog a fejbőröm anyira ritka+ a homlokom is elég jól "megnyúlt".

A mensivel nekem is voltak gondjaim.Volt h késett és hirtelen erős fájdalmak közepette jön meg az első napon.Utána semmi panasz.

Nekem még annyi változás van h van hogy minden magyarázat nélkül hasmenésem van.Pl megebédelek v uzsizok és utána rögtön mehetek is a vc-re.Vagy ha épp alig eszem egy nap akkor is megindul anélkül h bármi kiváltaná.Legalábbis nemtudom...

A vérképem elvileg jó lett de gondolom erre a válasz nem ott lesz hanem bonyolultabb vizsgálatok során derülne ki mi is a probléma.

Mindenestre eléggé elvagyok keseredve jóformán már lassan bele is törődöm a dologba.Én 21 vagyok egyébként.

2011. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!