Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 hete menstruálok, mikor...

2 hete menstruálok, mikor múlik el?

Figyelt kérdés

10.-én jött meg a menzeszem. Előbb mint kéne, de alapból nem rendszeres a menzeszem. De azóta is vérzek. Már 15 napja. Alapból akartam nőgyógyászhoz menni, mert szeretnék fogamzásgátlót szedni, meg az éves vizsgálat is esedékes volt. Elmentem így, mert a 2 hetes vérzés már nem normális. Az orvos írt fel fogamzásgátlót, hogy az majd rendbehozza és beállítja. Csak most még nem tudom kiváltani a gyógyszert.... De most ha elkezdeném szedni, gondolom úgysem múlna el, egyik pillanatról a másikra.

Valakinek volt már hasonló panasza?

18/L


2011. okt. 25. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt, de én soha nem szedtem fogamzásgátlót. Egy Norcolut nevű gyógyszert írt fel, attól elmúlt. A fogamzásgátló elvileg a méhnyálkahártya vastagodását akadályozza meg, biztos jó erre is, csak tudja az orvos, mit csinál...
2011. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az orvosok sajnos hajlamosak mindenre amire lehet felírni a fogamzásgátlót, főleg ha a beteg nem problémázik, ugyanis a gyógyszergyártók kemény pénzeket fizetnek nekik ezért.

Szerintem válts orvost, és keress olyat, aki hajlandó kivizsgálni a problémádat.

Ha probléma van a ciklusoddal, akkor nem szabad fogamzásgátlót szedni, mert az csak elnapolja a problémát, az abbahagyása után meg rosszabb lesz. A fogamzásgátló még a teljesen normális ciklust is tönkrevágja, nemhogy a problémásat.

Az, hogy ennyi ideje vérzel nem normális, tényleg keress valakit, aki lelkiismeretes.

Ráadásul a fogamzásgátlót általában a ciklus első napján kell beszedni, szóval el se kezdhetnéd még, ha ez a probléma fönnáll.

2011. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!