Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszer mellett lehetséges?

Gyógyszer mellett lehetséges?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek több éve. Eltelt a hét napos szünet, ma van a 8. nap és még nem jött meg. Elég furcsa nálam az egész, mert mindig a 7. nap este vagy 8. nap reggel szokott megjönni. De most semmi. Se nem fáj a hasam, se a derekam. Nem volt hasmenésem, nem hánytam, nem szedtem antibiotikumot, és minden nap rendszeres időben (max 1-2 óra eltéréssel) vettem be a gyógyszert. A 20. és 21. szem gyógyszernél egész nap rózsaszínes folyásom volt. Lehetséges, hogy terhes vagyok?! Köszi a válaszokat! 25/N
2011. okt. 27. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, sajnos lehetséges

ez új gyógyszer, vagy a szokásos?

de egyébként ha teljesen rendesen beszeded, nem szedsz semmi más gyógyszert, meg nem hánysz, nincs hasmenésed, akkor is van kb 0.02% teherbe esni

úgyhogy ezeknek a jeleknek amiket tapasztaltál érdemes utánajárni, és meggyőződni róla, hogy terhes vagy-e vagy se

legfőképp a rózsaszín folyás aggasztó, mivel ez gyakori beágyazódásnál

ha tényleg akkor volt a beágyazodás, akkor valószínűtlen, hogy terhességi teszt kimutatja már, legalább egy hetet várnod kell

ha biztosra akarsz menni, menj orvoshoz, és kérj vérvizsgálatot (de azt is legalább egy hét múlva, vagyis egy hét múlvára kérj időpontot), szerintem megcsinálja, mivel ha terhes vagy netalán, akkor azonnal abba kell hagyni a gyógyszert

remélem azért minden rendben lesz, de jobb utánajárni, minthogy aztán kiderüljön később, hogy tényleg terhes vagy

2011. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges a terhesség, vegyél tesztet.

De az is lehet, hogy a szervezeted unja a több éve tartó fogamzásgátló szedést. Szünetet kellene tartanod.

2011. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is arra gondoltam, hogy a gyógyszer nem jó már, amúgy pont most szeretnék majd váltani, jövő héten megyek az orvoshoz. Terhesség is eszembe jutott mert tudom, hogy semmi sem nyújt 100 %-os védelmet, de kb. 4szer voltam együtt a párommal. Igen tudom, 1 alkalom is elég. Ma el kéne kezdenem a következő levél gyógyszert. Merjem vagy ne?!
2011. okt. 27. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg nem derül ki a terhesség ha az lennél, addig beszedheted, mert azért elég kicsi az esélye, hogy az vagy. De ha gyógyszert akarsz váltani, lehet, hogy nagyon nincs is értelme beszedni, bár azért ez is gyógyszerfüggő

de ne aggódj, ezekben a tabikban elég kevés a hormon, szóval ha amíg orvos lát beszeded, nem valószínű, hogy nagy baj lesz, hiszen csak egy hétről van szó, nem?

mindenesetre ezt neked kell eldönteni

2011. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. Megjött. Azt hiszem mindenképpen gyógyszerváltás lesz, úgy látszik ezzel van a gond. Köszi mindenkinek a válaszokat.
2011. okt. 29. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!