Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Myoma műtétem lesz, több...

Myoma műtétem lesz, több orvosnál jártam már de egyik sem mond árat a műtétre, "majd megbeszéljük"ennyit mondanak, ha magán orvos végzi mi az a minimum ill. maximum összeg amit "elvárnak"?

Figyelt kérdés
Írjatok minnél többen mert csak pár napom van.Köszönöm előre is!
2011. okt. 27. 15:28
 1/6 LadyLee ***** válasza:

Magánorvosnak kell lennie erre egy árlistája, furcsa, hogy nem szembesítettek számokkal.


Ott nem a zsebükbe kell egy átlalad jónak látott, illetve tőlük "elvárt" összeget gyömöszölni, hanem számla ellenében árlista alapján fizetni. Aki nem így jár el, attól óvakodj!

2011. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valoszinu ,hogy a mutet ingyenes,mert van tb-d, es arra mondta a doki,hogy majd megbeszeljuk,hogy annyit adsz amennyit akarsz.
2011. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké,értem de ha mondjuk annyit adok amennyit gondolok az mennyi??Mi az ami megfelel nekik??
2011. okt. 27. 15:42
 4/6 LadyLee ***** válasza:
Ha a tb fizeti, ne adj neki. Max. egy 20-ast, ha nagyon pénzéhesnek tűnik, és mondjuka többségük az sajnos...
2011. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LadyLee ***** válasza:
Vagy inkább vigyél neki, valami jó italt - az még belefér szerintem.
2011. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem annyit tesz,hogy kellemetlen neki pénzt kérni,lehet hogy az adott kórház,rendelő,stb. szabályzata tiltja is,hogy azt mondja neked az orvos nyiltan,hogy hölgyem,az urának operabilis agydaganata van,a műtét költsége 200.000 Ft+ÁFA.


Én nem orvos vagyok,hanem szakfordító,de ha valaki olyan kér meg,akitől nem akarok pénzt elfogadni(mert pl. a főnököm,vagy kollégám,vagy azok rokonai,vagy mert tiltja az erkölcsöm vagy speciel a munkahelyi szabályzat),akkor azt mondom,ha nagyon akar adni valamit,és kifejezetten ragaszkodik hozzá(mert kellemetlen neki és úgy érzi,hogy tartozik nekem valamivel),akkor kérek tőle vagy egy minőségi csokit,vagy egy üveg finom,minőségi bort, vagy sört.


Az is kb.1-2 ezer forintba kerül üvegje,ha akar,abból tud venni akár 20 üveggel is,az már kb.40 000 forint.Ha értéket teremtek,de nem kérhetek érte pénzt,akkor így szoktam.Ha veszi a lapot,akkor oké,ha nem,akkor elkönyvelem úgy,hogy főnök,kolléga,tettem egy szívességet neki(majd max.legközelebb nem teszek)

A sör is,a csoki is a legminőségibb is,megáll egy 1000-esből(ilyenkor nyilván nem egy rekesszel vesz senki),a bor lehet kicsit drágább,de az se egetrengető összeg,és mégis kapott valamit a doki .A lényeg,hogy a helyettesítő cucc,amit veszel,az azért ne 200 ft legyen.


Az is lehet,hogy nem tudja mit talál,amikor felnyit,lehet egy nagy rosszindulatú rákos daganatot,de az is lehet,hogy egy 10 perces ambulánsan operálható valamit,amit lézerrel 2 perc elégetni.Lehet,hogy az operáció végén akar fizettetni,mert akkor látja,mekkora melója volt veled,mennyi időt kellett belefeccelni,hogy például egy rákos daganatot kellett belőled kioperálni 5 órás műtéttel,altatásban,aneszteziológus meg még 10 másik orvos közreműködésével,vagy ő egyedül is "elég" hozzád.Lehet ettől is függővé akarja tenni.

Nem tudhatod.Amúgy meg szerintem nincs egy fix,elvárt összeg,hogy 247.583 Ft,hanem mindig a beavatkozás(és a talált szervezeti állapot az adott testtájékon) határozza meg a műtét árát -jó esetben- ha az ember nem csak hasára csap,és közli,hogy 123.592 Ft lesz.

2011. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!