Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8 nappal hamarabb jött meg a...

8 nappal hamarabb jött meg a menstruációm. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A menstruációm 8 nappal hamarabb jött meg. Az utóbbi 4-5 hónapban szinte sosem jött meg napra pontosan, mindig volt , hogy 1-2 nappal később vagy hamarabb jött meg, de a 8 napot már kicsit sokallom. 14 éves korom óta menstruálok, hosszú éveken keresztül semmi probléma nem volt vele. 18 évesen kezdtem bele egy fogyókúrába és igen aktív sportba, az kihatott a havi vérzésemre is, mivel volt, hogy kimaradt. Orvoshoz mentünk, az pedig a megfelelő gyógyszerrel "helyrerakta", és ismét jó lett minden. Most ugyan megjön szépen, de NEM PONTOSAN! Ideges vagyok miatta. Mi lehet a probléma?? Szűz vagyok még, noha már hónapok óta van egy barátom, akivel tervezzük az első együtt létet. Már kipróbáltunk ezt-azt, de szex még nem volt köztünk. Az a baj, hogy így nagyon tervezni sem tudunk, mert ez a hülye menstruáció folyton akkor jön meg, amikor nem kellene. Anyum szerint nem kellene aggódnom, majd beáll és szerinte egyébként is sok mindentől függhet, hogy miért jön meg ekkor és ekkor a menzesz. Nyilván ez igaz és én is úgy gondolom, hogy ez most csak átmeneti zavar és pár hónap múlva megint minden ok lesz, de mi van ha mégsem?
2011. okt. 30. 19:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nálam is előfordul néha az ilyen :) ez lehet a stresz miatt is meg ahogy írtd hogy fogytál is ez is befolyásolhatja ha visszont ennyire bizonytalan vagy fordulj a dokidhoz :)
2011. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nem igazán érzem stresszesnek az életem. nekem is vannak gondjaim, de... amúgy minden ok az életemben, nem szoktam stresszelni. a fogyókúra már nem tart, inkább csak szinten tartom magamat. mostanában egy picit megemeltem a futás mennyiséget, de nem hiszem h ez ennyiben befolyásolná a dolgokat. lehet tényleg orvoshoz kellene mennem...
2011. okt. 30. 19:47
 3/21 anonim ***** válasza:

Tisztzzuk, hogy most mennyire vagy vékony a magasságodhoz, hogy ez a fogyókúra dolog még mérvadó lehet-e.

Mivel 18 vagy, így már lassan inkább rendesen be kéne állnia, ha továbbra is fennmarad a gond, akkor nőgyógyászati vag hormonális zavar lehet a háttérben, akkor orvoshoz kéne fordulnod.

2011. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nem, sajna már 20 éves vagyok. csak 18 éves koromban kezdtem bele a fogyókúrába. 162 cm és 54 kg vagyok.
2011. okt. 30. 19:52
 5/21 A kérdező kommentje:
csak nagyon félek, h ez később, gyermekvállalásnál problémát okozhat nekem...
2011. okt. 30. 19:54
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod normális. Én azt mondom, hogy ha 2 éve ez megy, akkor inkább látogass el egy orvoshoz. A meddősség legygakoribb okait ma már jól lehet kezelni, és ha nehézkesen is, de megoldható a gyerekvállalás.

Viszont abból később tényleg lehetnek gonjaid, ha nem kezelteted ki a bajaid. Inkább menj orvoshoz feleslegesen, mint a homokba dugod a fejes, aztán késő bánat.

2011. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
"Adott egy gyógyszert" Hát igen, a mai nőgyógyász nem lát tovább a hormontablettáknál, amik csak tüneti kezelést adnak. Valószínűleg a diétád nem volt megfelelő és ezért van ez. Kérj beutalót endokrinológiára. Addig is minden nap juttas be megfelelő mennyiségű vitamint, ásványianyagot és ami a legfontosabb, fehérjét. Ez nem azt jelenti, h el fogsz hízni, hanem a szervezeted működőképes lesz. Az aktív (túlaktív) sport is vezethet ehhez. Elég ha naponta csak fél órát mozogsz és annak sem kell megerőltetőnek lenni. Tökéletes a súlyod.
2011. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Soha, semmi gond nem volt a menzeszemmel, egészen addig, amíg 18 évesen el nem kezdte, fogyózni. Akkor 6 hónapig elég rosszul jött meg, volt hogy csak 1 napig tartott, van amikor kimaradt. Kaptam Clostilbegytet, az egyből rendbe rakta és egészen mostanáig semmi probléma nem volt. Most legalább megjön, csak újabban nem pontosan. Most májusig visszamenőleg ellenőriztem a menzeszeimet és a következő eredményt kaptam:


Májusban jól jött meg (+/- 1-2 nap különbséggel)

Júniusban jól jött meg (+/- 1-2 nap különbséggel)

Júliusban 6 nappal később

Augusztusban 7 nappal később

Szeptemberben jól jött meg (+/- 1-2 nap különbséggel)

Októberben: 5 nappal hamarabb, majd ugyanebben a hónapban megint meg jött (egészen pontosan ma) 8 nappal hamarabb a kelleténél...


Hát érdekes....

2011. okt. 30. 20:07
 9/21 A kérdező kommentje:

"Kérj beutalót endokrinológiára."


Az orvosom először röntgenre küldött el, ott azt mondták, hogy semmi belső elváltozást nem találtak nálam és minden ok. Ezután írta fel az orvos a gyógyszert, és azt mondta, hogyha nem hat, akkor endokrinológiára kell mennem. De a gyógyszer hatott. Lehet jobb lett volna, ha egyből beutalnak...

2011. okt. 30. 20:11
 10/21 anonim ***** válasza:
20.05-ös vagyok. Tényleg menj el endokrinológushoz, mert amit az orvos felírt az csak egy ideig rendezi le a dolgot.
2011. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!