Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van a [jobb] mellemen...

Miért van a [jobb] mellemen ilyen lilás "csíkok"?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mi ez. Nem fáj, meg semmi ilyesmi, csak zavar, hogy ilyen lila csíkok vannak ott... Mitől lehet? Hogy lehet elmúlasztani?
2009. máj. 6. 16:36
 1/4 anonim válasza:
100%

A stria nem más, mint a bőr olyan területe, mely kinyúlt. Általában jelentős testsúlygyarapodás, vagy testsúlyvesztés okozza, s a bőr rugalmasságától függ, hogy mindez a folyamat milyen nyomot hagy.

Ezek a hegek teljesen ártalmatlanok, s inkább kozmetikai mint egészségügyi problémát jelentenek. A test bármely részén előfordulhatnak, de leginkább a combokon, melleken, karokon, fenéken és a hason jelentkeznek. Életkortól függetlenül, férfiaknál ugyanúgy előfordul, mint a nőknél.

2009. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is vannak ilyen csíkjaim... Pedig nem híztam-fogytam. Eleinte picik voltak, de egy idő után az egész mellemen végigmentek:S

Egyébként majd halványodni fog, szoktam szolizni, így szinte alig látszik. De azért rossz, hogy ott van...:(

2009. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak fogyástól, vagy hízástól lehet ilyen, hanem novekedésnél is!

Szóval kamaszkorban jelennek meg ezek a csíkok a testen(nem mindenkinél) és ezt az embernek élete végéig viselni kell!

2009. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat. [amúgy ha érdekel 15 éves vagyok.]
2009. máj. 6. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!