Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhat a szokásosnál...

Mi okozhat a szokásosnál enyhébb vérzést és a vérzés ellenére megmaradó "mindjárt megjön érzést"? Terhes nem vagyok. Forduljak ezzel dokihoz?

Figyelt kérdés

Október 26-án jött meg, 2 napig folyamatos, de igen kevés vérzésem volt (mini tampon se telt meg). A következő 4 napban pedig reggelente pecsételtem. Azóta minden nap olyan érzésem van, mintha a vérzést megelőző napon lennék. Szurkál, görcsölget a hasam, érzem a derekam, sokszor felpuffadok és feszülnek a melleim. Persze az enyhe vérzés miatt babára gyanakodtam, de mindkét teszt, amit csináltam negatív lett. (Az elsőt még a pecsételés befejeztével, a másodikat ma reggel csináltam.) Szóval baba kizárva. De akkor mi lehet a gond? Menjek vele dokihoz, vagy megvárjam, hogy a következő vérzésem megjön-e?

Előre is köszi a segítséget.


2011. nov. 9. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem zárnám ki a helyedben a babát. Ezek a bolti tesztek nem a legmegbízhatóbbak, gyakran mutatnak fals negatívat a terhesség elején.

Mindenesetre hiába lett negatív a teszt, menj úgy orvoshoz, hogy mondod neki, hogy terhességre gyanakodsz, ezek és ezek a tüneteid, de a bolti teszted negatív lett.

Lehet, hogy valamilyíen hormonzavarod van, de valószínűbb, hogy terhes vagy, csak a teszt nem mutatta még ki. Amikor kismamák egy fórumon lejegyezték, hogy mikor mutatta ki először a teszt, volt, hogy csak 40 nap múlva kaptak pozitív eredményt.

Mindenesetre uh-t ne kérj még, mert az legfeljebb 6 hetes terhességet mutat ki (utolsó normális vérzéstől számítandó), te meg gondolom max 4-5. héten lehetsz, ha az vagy. Szóval én vértesztet ajánlanék hcg-ra.

Ha pedig az kimutatta, hogy nem vagy terhes, utána lehet keresni hormonális problémát vagy hasonlót, addig nincs értelme.

2011. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak azért zártam ki a babát, mivel már 2 hete kezdődött az a gyanúsan enyhe vérzés. Ha középidőben fogant volna a baba, akkor most lennék 6 hetes. Ha így lenne már nagyon erős pozitívat teszteltem volna. Ha pedig késői peteérésből estem volna teherbe, akkor pedig 4-5 hét körül lennék, ahogy írtad. De ebben az esetben is már illene legalább halvány pozitívat tesztelni, nem?
2011. nov. 9. 18:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy átmeneti hormonzavar volt. Mostanra rendeződött a ciklusom, és lett peteérésem is.
2011. nov. 17. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!