Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Gardnerella vaginalis...

A Gardnerella vaginalis kezelésére milyen gyógyszert ír ki az orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Múltkor a laborvizsgálat eredménye gardnerella fertozés volt.Kaptam rá Kliont,egyszerre nyolc darabot kellett bevennem.Nagyon nehezen nyeltem le, másnap is egész nap eros hányingerem volt tole,és napokig keseru izt éreztem a számban.

Most újra vett a nogyógyász huvelykenetet,hogy megtudjuk,elpusztult-e a baktérium,nemsopkára meglesz az eredmény.

Azt szeretném megtudni,hogy van-e a Klionon kívul más gyógyszer,amivel kezelni lehet?



2011. nov. 12. 17:02
 1/6 anonim válasza:
Szia! A Gardnerella vaginalis baktérium többféle antibiotikumra érzékeny, szóval ha az egyik véletlenül nem válna be, akkor is van megoldás. Az általában elsőként felírt Klion mellett (aminek a hatóanyaga metranidazol) szóba jöhet még a Dalacin (klindamicin) és a Sumamed (azitromicin). Én az utóbbit kaptam, összesen 2x1-et kell beszedni belőle. Fel a fejjel, el fog múlni, csak utána jó picit odafigyelni, mert állítólag pár hónap múlva hajlamos kiújulni a dolog, persze nem mindenkinél.
2011. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
És még valami: a normál hüvelyflórában is megtalálható Gardnerella akkor okoz gyulladást, ha a ph-érték megváltozása és a lactobacillusok védő hatásának meggyengülése miatt felborul az egyensúly, így a Gardnerella más baktériumokkal együtt elszaporodik. A kezelés mellett kérdezd meg a nőgyógyászodat, hogyan teheted rendbe a hüvelyflórát.
2011. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!Koszonom a válaszod.Már majdnem három hete várok a laboreredményre,de még mindig nem jott meg.

Neked is sokat kellett rá várni?

2011. nov. 17. 14:35
 4/6 anonim válasza:
Szia! Remélem, mostanra megjött az eredményed. A különböző laboroknál más az átfutási idő, attól függően, hogy mennyi munkájuk van, és milyen eljárással dolgoznak, így az államilag finanszírozott intézményekben sajnos néha sokat kell várni. Én a GenoID-labor fizetős PCR-vizsgálatát csináltattam meg magánorvosnál, két héten belül megvolt a lelet.
2011. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!Múlt hét pénteken jott meg az eredmény,negatív lett gardnerellára.Annyira megkonnyebbultem.

Én is magánorvosnál csináltattam,o is a GenoId laborba kuldte el.Három hét alatt volt meg az eredmény.

Megkérdeztem,hogy kiújulhat-e a fertozés azt mondta,hogy magától nem,csak,ha sex során visszafertoz a partnerem.

2011. nov. 25. 11:40
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok, nekem is ilyen fertőzésem van amit két éve nem tudnak kikezelni, mindig visszajön, pedig partnerem sincs, hogy visszafertőződjek és mellette, még más baktériumok is vannak. Emiatt nem tudok párkapcsolatot kialakítani, nem kezdhetem azzal az ismerkedést, hogy bocs de kezeljünk már téged is mert ez a bajom, elzavar a csudába a pasi. Én először Docsiciklint, majd Kliont, Most pedig Suplint kaptam egyik sem használt a docsiciklin jó lett volna ha még egy adagot beszedek, de nem írták fel. Ráadásul a suplintól kijött egy nagyon komoly allrgiám és a baktérium kezelését most felfüggesztettük, nem tudom mit csináljak, mert van egy kialakuló kapcsolatom, és fogalamam sincs, hogy mondja e el neki, hogy miujság vagy egyszerűen csak használjunk óvszert? Elegendő védelmet nyujt az óvszer?
2013. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!