Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mint tudjuk a menstruáció nem...

Mint tudjuk a menstruáció nem betegség, de akkor miért szenvedünk tőle olyan sokan?

Figyelt kérdés

Nekem pl mindig ott a görcs, amellett derékfájás, fájnak és fáznak a lábfejeim, ráz a hideg, míg van, aki röhögve elviseli ezeket a napokat, mintha nem is lennének mások, mint a hónap többi napjai.

Náthával együtt meg még f*szább. (bocsi a használt kifejezésért)


2011. nov. 15. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem betegség, mivel ez egy természetes folyamat.
2011. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem betegség, mert nem kóros folyamat. Nem kórokozók indítják be a folyamatot. Az egy másik tészta, h fizikálisan és lelkileg is igen megterhelő tud lenni. Észre kéne venni az iskoláknak és munkáltatóknak, h abban az 1-5 napban a nők többsége használhatatlanná válik a saját hibáján kívül. Nekem szerencsére csak egy nap a kritikus.
2011. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy ki hogyan áll hozzá. Aki természetesnek veszi, könnyebben viseli. Aki magát a nőiséget (nem nőiességet, van különbség!) jobban meg tudja élni, szintén könnyebben viseli.

Ha súlyos tüneteid vannak, akkor meg fordulj orvoshoz, lehet segíteni rajtuk.

2011. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
A nőket nem arra találták ki, hogy megterhelő munkákat végezzenek, főleg a mensi ideje alatt. Tökéletes voltakkor, amikor a nőknek a háztartásban volt a helyük, ahol gyakorlatilag csak könnyebb fizikai munkák vannak, meg a gyerekkel való törődés. Nem véletlenül volt ez így kitalálva. Csak aztán valami nagyokos kitalálta, hogy ettől most mi el vagyunk nyomva, nem egyenlőek a jogaink stb. és ez hú de nem jó nekünk. Sajnos ma már emiatt úgy alakult a társadalom, hogy egy nő nem hivatkozhat a mensijére, ha mondjuk nem tud bemenni iskolába vagy dolgozni. Jobb volt régen, igaz, fájni biztos az akkori nőknek is fájt, de legalább akkor nekik való munkákat végeztek és nem kellett megerőltetniük magukat, amikor megvolt nekik.
2011. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Azokat viseli meg jobban, akikbe azt nevelték, hogy ez valami borzasztóan rossz, szégyellni való dolog. Sajnos még most is a 21. században is vannak ilyenek.
2011. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése is, de ha fáj akkor fáj. Nekem tinédzserként úgy fájt, hogy a falat kapartam, pedig úgy gondoltam rá, hogy nő vagyok, műkődik a szervezetem, ezért van ez, mégis fájt.
2011. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Velem nemrég közölte az orvos, hogy nem normális az hogy ennyire fáj, konkrétan nem tudok felkelni, és volt olyan hogy nem volt otthon gyógyszer és a párom már ügyeletre akart vinni, mert összeestem, remegtem...


[link]

2011. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Első kettő, nem azt kérdeztem, miért nem betegség.


Én úgy állok hozzá, hogy oké, természetes. Addig nincs is gond, amíg nem kezd fájni. Ki szeret úgy vonatra várni vagy vizsgázni, hogy közben fáj a dereka és rázza a hideg?


Amúgy csak az első nap és éjszaka ilyen, másban nagyon nem zavar.

2011. nov. 15. 10:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azokat viseli meg jobban, akikbe azt nevelték, hogy ez valami borzasztóan rossz, szégyellni való dolog."


Haha. Anyámtól egy szisszenést sem hallottam, mikor gyerek voltam. Csak azt láttam, h oda van készítve a betétescsomag a wc mellé. Nővérem sem nyavajgott soha. Tudtam mire van a mensi. 10 éves voltam mikor megjött és nem mindig fájt, de 20 éves korom után kezdtem el egyre jobban görcsölni és rosszabbul lenni az első napon. Szerinted én szegyellem v nem voltam jól megtanítva? Ez elég nagy butaság. Nem hinném, h ez ennyire pszichés eredetű a fájdalom. Inkább a pillanatnyi lelkiállapottól függ. Ha munkában jön meg, akkor szenvedek. Ha otthon vagyok és nem csinálok semmit, akkor szinte észre sem veszem.

2011. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekkem is vannak mikor nagyon fájnak azok a npok de csak 1-2 napig tart és általába azért mert nem figyeltem magamra elég rendesen és bizony igencsak nagy görcseim szoktak lenni,de ha nem vagyok felfázva akkor nem is fáj,de ha ezek nem lennének nem tudnák gyereket szűlni és ez sajnos ezzel jár
2011. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!