Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinek hormonzavara...

Ha valakinek hormonzavara van, vagy más nőgyógyászati betegsége, lehet-e tőle hányingere? Két hete késik a menzeszem, hányingerem van időnként, de a terhességi teszt negatív és nem feszül a mellem, nem magasabb a reggeli hőmérsékletem.

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, a kisebb 3 éves. Beléptem a változókorba talán? Orvoshoz nincs időm elmenni, beteg most is a pici, vele kell lennem. Addig idegeskedek, ezért fordulok hozzátok. Legjobban az érdekelne, hogy kimaradt menstruáció és hányimger mitől lehet még, ha valaki nem terhes, illetve lehetek-e terhes, ha negatív a teszt és nincs magasabb reggeli hőm és nem feszül a mellem. Köszi a válaszokat előre is.
2011. nov. 16. 08:41
 1/2 zokniszörny ***** válasza:

Szia! Tudtommal a hányinger kb. az 5. hét táján jelentkezik, és a terhességhez nem feltétlenül kell mellfeszülésnek, vagy mondjuk magasabb hőmérsékletnek jelentkeznie. Egyébként szerintem nem vagy terhes. Kérd meg a párod, hogy (ha akkor végez), ugorjon be egy gyógyszertárba, és vegyen még egy tesztet. Ha az is negatív, akkor 100%, hogy nem vagy terhes. (Egyébként a teszteket érdemesebb reggelente megcsinálni, mert akkor a legmagasabb a terheshormon a szervezetben.)

Sokféle hormonprobléma van, ami okozhat menzesz kimaradást, erről egy nőgyógyász vagy egy endokrinológus pontosabban tud tájékoztatni, de az is egy megoldás, ha beütöd a keresőbe a két tüneted, hátha kijön valami, ami illik rád.

Lehet, hogy ideges vagy, vagy esetleg a picitől elkaptad a betegséget, és attól vagy rosszul.

A változókorba pedig szinte kizártnak tartom, hogy beléptél, hiszen az a 45 feletti nők problémája. Ha pici gyerekeid vannak, akkor gondolom jóval fiatalabb vagy ennél.

2011. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, én is úgy gondolta, hogy csinálok még egy tesztet és kibírom, hogy reggel csinálom meg. Egyébként 40 éves vagyok. Sajna.A hajam tiszta ősz lenne, ha nem festeném, szóval lehet hamar öregszem:-(
2011. nov. 16. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!