Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nőgyógyász meg tudja...

Egy nőgyógyász meg tudja állapítani a PCOS-t?

Figyelt kérdés
Két nőgyógyásznál is voltam az egyik csináltatott hormonvizsgálatot és hasi ultrahangot, a másik pedig hüvelyi ultrahangot. Akinél először voltam mondta, hogy küldjem vissza e-mailben a vérvétel eredményeit, majd annyit válaszolt, hogy kicsivel magasabb a tesztoszteron szintem de gyógyszert nem akar felírni. Majd három hónapig megszűntek a panaszaim (rendszertelen menstruáció, pattanás, hajhullás, szőrnövekedés)és ismét kimaradt két hónap vérzés és elmentem egy másik orvoshoz aki azt mondta, hogy a tesztoszteron szintemmel nincs gond, ott csak kicsi az eltérés, inkább progeszteronból van kevés és kezdjem el rá szedni a cypromixet.Csinált hüvelyi ultrahangot de konkrétat nem mondott csak hogy ne aggódjak meg fog jönni és a cypromix rendbe hozza a gondjaimat. Mostmár 3 hónapja nem jött meg így nem is tudtam elkezdeni a gyógyszer szedését. Nagyon aggódom, úgyhogy kutakodtam kicsit és rátaláltam a PCOS nevű betegségre amivel egyeznek a tüneteim. Most úgy döntöttem elmegyek egy endokrinológushoz is, próbálok szénhidrát és cukor mentesen étkezni (abból bajom nem lehet) és kiváncsi vagyok mit mond. De abban reménykedem ha PCOS-em lenne akkor valamelyik orvos csak észre vette volna, vagy nem? Esetleg meg tudná valaki mondani hogy a leletek alapján miből lehet rájönni hogy ez PCOS?? Szeretném minél hamarabb megtudni, mert az endokrinológusnál elég sokára kaptam időpontot...Előre is köszönöm a választ!
2011. nov. 16. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez lehet PCOS. Egy csomó orvos ahelyett, hogy elküldené endokrinológushoz a pácienst, inkább cypromixet ír fel.


"ne aggódjak meg fog jönni és a cypromix rendbe hozza a gondjaimat. "


Gratulálok ennek az orvosnak. Az ilyennek elvenném a diplomáját kb. Ugyan mit old meg? Persze, meg fog jönni tőle, minden hónapban, feltehetőleg rendszeresen, csak éppen köze nem lesz a saját ciklusodhoz. Csak a tabletta hoz létre egy mesterséges ciklust.

A panaszokon javítani fog, de a gondot nem oldja meg.

Ha abbahagyod ugyanolyan lesz, mint most, vagy még rosszabb....

Menj el endokrinológushoz, ő talán megpróbál tisztességesen kezelni.

2011. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leggyakrabban nőgyógyászok szokták felfedezni a betegséget, de kezelni nem tudják, vagyis általában csak fogamzásgátlót adnak, aztán el vagy intézve.

De amúgy nekem pajzsmirigy alulműködésem van, és mellesleg pontosan ugyanolyan eltéréseim voltak a nemi hormonjaimmal, de a PCO nem igazolódott be...

Ezzel csak azt akarom, hogy a hormonrendszer nagyon összefügg, a tünetek alapján nem nagyon lehet eldönteni mi bajod lehet, mert szinte mindennek majdnem ugyanazok a tünetei.

A doki terheléses cukorra fog küldeni, illetve vissza fog hívni a ciklusod megadott napjain.

2011. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek két nőgyógyász közül egyik sem vette észre, hogy össze van nőve a méhe....ultrahangal sem, így ha netalántán teherbe akart volna esni autómatikusan 3 hónapos terhesen elvetélt volna,mint utólag kiderült az I-es női klinikán dolgozó prof mondta neki.....szóval inkább kutakodj tovább....
2011. nov. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!