Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pattanásosodás és erősödő...

Pattanásosodás és erősödő testszőrzet kezd kialakulni rajtam. Az arcomon, és ez elég zavaró. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Olvastam már elég sokat a témában, és azt tapasztaltam a vélemények nagy részében, hogy leginkább a genetikai adottságoktól függ, hogy milyen erős testszőrzetünk lesz. Márpedig így a genetikai kódolást nem fogjuk megváltoztatni. Télen a szennyezett levegő miatt könnyebben eltömődnek a pórusaim, és kész az akne.


A pubertáskorom kezdete előtt sosem gondoltam volna, hogy valaha előfordulhatna velem, hogy pattanások csúfítják el az arcomat. Gyönyörű kreol bőröm van/volt :(, könnyen lebarnulok, télen viszont a D-vitaminhiány vagy fényhiány miatt szörnyen leromlik a bőröm állapota. Augusztus után egy hónappal már teljesen kifakult a bőröm, ezért arra következtetek, hogy mediterrán testalkatom és bőrtípusom nagyon is igényli a napfényt.


Ismertek fényterápiás gépeket? Használtatok már ilyet, ha igen bevált? Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat, hogy hátha sikerülne megoldani ezt a problémát, mert nagyon boldogtalanná tesz, hogy nap mint nap belenézek a tükörbe, és a régi szép bőröm helyett pattanásnyomok mindenütt...


2011. nov. 23. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
F vagy L vagy?
2011. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, nők egészsége, akkor nyilvánvaló.
2011. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább hormonvizsgálatra kéne elmenni ha tényleg nagyon erősödik a testszőrzeted, endokrinológushoz kérj beutalót.

A bőrgyógyász pedig szerintem mindig jobbat tud ajánlani, mint amit a drogériák polcain megtalálhatóak.

2011. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is azt válaszolnám, hogy napfény télen is van, csak meg kell találni. Aki egész nap dolgozik, annak nem olyan egyszerű, meg ebben az országban van olyan, hogy tényleg hetekre eltűnik a Nap. De azért nem keveset süt télen is, és ezt ki kell használni. Én például rendszeresen napozok télen is, és ha megvan a +6-8 fok, akkor le is vetkőzök olyan helyen, ami szélmentes, és odavág a Nap. Ezért nekem egész télen nem olyan sápadt az arcom, mint másnak.


A bőr állapotáról nem árt tudni, hogy az nem csupán esztétikai kérdés, tükrözi az egész test állapotát, a táplálkozás minőségét. Gyanítom, hogy nálad ezzel is baj van. A pattanásokban, a a narancsbőrben, meg mindenféle lerakódásban, elszíneződésben a méreganyagok lerakódása vagy előtörése figyelhető meg. Az mindenképpen jó lenne, ha zöldségeket, gyümölcsöket, magokat ennél elsősorban, és kevesebb húst, meg sós, vegyszeres, mérgekkel (nitrit stb.) teli készételt.


És van egy harmadik dolog is, a te korodban zajló hormonális átrendeződés, ami kedvez a pattanások kialakulásának. Ez majd lecseng, addig valami tüneti kezelés lehet. De ne felejtsd el, hogy a bőr szépsége, állapota belülről jön, az általános állapotot tükrözi, a bőrápolás csak másodlagos.

2011. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mint írtam ezek a kellemetlen tünetek kizárólag télen jelenkeznek, és az időjáráson kívül nem sok változik meg körülöttem. Nem eszem mást, nem is mozgok kevesebbet. A legfontosabb kérdésem ezzel kapcsolatban az volt, hogy (mert összefügg a problémával) van-e fényterápiás géppel valakinek tapasztalata.
2011. nov. 24. 23:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Gondolatolvasó vagy. Szívesen megfogadom a tanácsod, ha leírod pontosan, hogy miket szoktál enni.
2011. nov. 24. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!