Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha hízok az segít? (lent)

Ha hízok az segít? (lent)

Figyelt kérdés
Lefogytam 10 kilót, ám így a testtömegindexem a normális alá csökkent 1%al. (bár ez volt a cél) ráadásul 1 év alatt adtam le mindezt, viszont valami történt, aminek következtében elmúlt a mestrucáióm, és megnőtt a tesztoszteron szintem (felborult a hormonháztartásom). Ha visszahízok 1-2 kilót(mert mikor ezt az 1-2t kilót leadtam 2 hónapja, azóta nincs menstruációm) akkor vissza tud ez állni, vagy sürgősen forduljak orvoshoz?
2011. dec. 5. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha leállt a menstruációd, az azt jelenti, hogy a szervezeted vésztartalékra kapcsolt. Nagyon nehéz ilyenkor már egy-két kilót visszahízni.


Nagyon szépen kérlek, hogy holnap reggel az első dolgod az legyen, hogy elmégy a háziorvoshoz. Ok?

2011. dec. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kórosan sovány vagy, az okozhatja ezt.

A testtömegindex nem mindig mérvadó.

A fogyásod nem volt gyors.

A hormonháztartásod nem csak ettől borulhat fel.


És... csak egy doki tud szakszerűen segíteni neked.


Amúgy eszel eleget? Van még annyi testzsírod, amennyinek egy egészséges nőn lennie kell? Mert ha túl kevés tápanyagot viszel be a szervezetedbe, vagy túl alacsony a testzsírod, akkor a ciklusod leáll, amíg jobb körülmények közé nem kerülsz.

2011. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kórosan sovány, viszont tény, hogy eddig nem igazán ettem túl sokat. Genetikán alapul, hogy rettentő hízékony vagyok, így nagyon odafigyeltem arra, hogy mit és mennyit eszek. De túl keveset sem ehettem, mivel a rossz emésztésem végett székrekedésem volt, amin hashajtók sem segítettek, így elkezdtem többet, ám nagyon minimál kalóriás ételeket enni. A testzsírommal talán lehet gond, mivel folyton fázok, akármennyire is öltözök fel.
2011. dec. 5. 20:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos mennyiségű testzsírnak kell lenni a menstruációhoz. Jobb lenne orvostól tanácsot kérned!!!
2011. dec. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Minii Vikii ***** válasza:
Én mindenképpen azt tanácsolnám, hogy menj el egy orvoshoz, mert komoly problémáid is lehetnek, ez nem vicc!!!
2011. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! En is lefogytam 5kg-t es kesett a menstruaciom 2 napot,azt hittem terhes vagyok...Valahogy szeddjel vissza legalabb 3kg-t,mert az is szamit es nem lessz annyi problemad. rossz az ha egyszerre igy lefogysz
2011. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!