Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég gyakran van valamilyen...

Elég gyakran van valamilyen hüvelyi fertőzésem. Minden alkalommal nem mehetek a nőgyógyászhoz. Van rá valami itthoni gyógymód, vagy esetleg megelőzés?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Régebben én is mindig elkaptam mindent, bár én rendszeresen járok uszodába. Jó ideje használok intim mosakodót, reggel-este, azóta javult a helyzet.
2011. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is használok, meg cickafark teát iszok szinte minden nap, de nem sokat változott a helyzet :S
2011. dec. 8. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Kezeld a párodat is, veled egyidejűleg. Nyugodtan kend be a fütyijét canestennel.

Egyébként a mosószertől is viszkethetsz, vagy öblítőtől. A műszálas fehérnemű is kedvez a gombás fertőzések szaporodásának.

Intom lemosót az orvosok nem ajánlják, mert egy idő után tönkreteszi a hüvely saját flóráját, ezáltal elveszti védekezőképességét a baktériumokkal és gombás fertőzésekkel szemben.

Ergo: én abbahagytam a foggátlót, mert az is okozhat gombásodást. Csak manna mosódióval (dm-ben is kapható mosódió) és természetes manna szappannal tisztálkodom. Lekopogjam, azóta semmi viszketés.

2011. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Az orvossal történő konzultációt nem hagynám ki, főképp a megelőzés tárgyában, mert sok-sok oka lehet. A termék vényköteles.

És részben az általános immunrendszer-bélflóra- megerősítéséhez a Pro Gastro 825-el hallottam kedvező tapasztalatokat. Sajnos, nem túl olcsó egyik készítmény sem, ez utóbbi viszont nem receptköteles.

2011. dec. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mosódióval mosok..csak kimaradt az oda vonatkozó ige.
2011. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyógynövényes hüvelykúpot ajánlott a nőgyógyászom, amit érdemes évente 2x kúraszerűen megcsinálni. Vény nélküli a neve cikatridina. Kb 25010 Ft egy doboz. Van benne 12 ha jól emlékszem.
2011. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igen

gyakran vissza térő fertőzések miatt:

1. lépés: hosszan tartó gomba elleni kezelés (14-21 napos)

2. lépés: napi savas hüvelyöblítés 1 hétig (amit amúgy nem szabadna, csak két-három naponta, de most kúráról írok)

3. lépés: hetente 2-3 szor savas hülyelykúp alkalmazása (a savas háztartásban nem élnek meg a bacik)

4. ha van párod, gomba ellen őt is kezelni kell - ha van tünete, ha nincs 1 hétig szex után, elalvás előtt bekenni a krémmel(canesten, vagy ilyesmi).

5. a párod ha vége a kúrának lefekvés előtt mossa a péniszét neogmanolos vízben(1 db neogmanol tablettát 1 l vízben kell feloldani) ez után nem kell már mosakodnia


a kúra 4-5 havonta ismételhető csak.


egyébként a heti 2-3 savas hüvelyöblítés elegendő megelőzni bármilyen betegséget. (leszámítva a vírusos dolgokat, mint az aids vagy ilyesmi, ezek ellen nem ér semmit)


és a legfontosabb NE spermicid ölő hatású óvszert használjatok - ezek segítik a coli bacik megtelepédését.

2011. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp most mondta nekem egy urológus, hogy a hüvelyi fertőzések nőknél nagyon makacsak tudnak lenni, gyakran több hónapos kezelést igényelnek.

Keresni kell egy hozzáértő dokit, aki rendesen kikezel a bajodból.

2011. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 9. 13:02
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

...és hozzá járj kezelésre maszekba....pénztárcád ne hagyd otthon! Esetleg hitelt is kapsz nála...

2011. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!