Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 hónapja székeléskor megsérül...

1 hónapja székeléskor megsérült a végbelemnél és vérzett. Kenegettem, be is gyógyult, de ha el kell mennem újra felreped. Fáj és szenvedek wc-zéskor. Milyen orvos foglalkozik ilyen problémával? Mit tud tenni? Összevarja? Félek nagyon.

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy először háziorvoshoz menj el, ő majd továbbirányít szakemberhez, valószínű urológushoz. Minél előbb menj el, mert komoly fertőzéseket szedhetsz össze ilyen állapotban!
2009. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
proktológushoz vagy sebészhez küldene a háziorvos. erre a legjobb "gyógymód" a puha, kenőcsös állagú széklet. + Mastu S végbélkúp vagy kenőcs napi 2x. legalább 2 héten keresztül. fontos a végbélnyílás és környékének a tisztán tartása, hogy a fertőzések kialakulásának a veszélyét csökkentsük! amúgy a doki kézzel és végbéltükrözéssel nézi meg a problémát és krémet,kúpot ír fel. végső esetben van csak műtét.
2009. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. ezt onnan tudom, hogy nálam is ugyanez a helyzet 3 hete.. de a puha széklet és a krém nekem használ! egyél sok-sok salátát..az jó hatással bír a belekre :D és vegyél Mastu S-t. ha 2-3 héten belül nem javul a helyzet, keresd fel a dokit. ja, és a végbélrepedés nagyon lassan gyógyul! 4-6-8 hétig is eltarhat. próbáld ki amit írtam..rendbe jön. ;)
2009. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen esetben a széntabletta szokott segíteni.
2009. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem évek óta ez a problámám.

Valóban proktológus foglalkozik az ilyen jellegű problémákkal. Ha elmész, tuti csinál végbéltükrözést, nekem volt, nem kívánom senkinek.

És műtöttek aranyérrel is, merthogy ez is az. Na azt mégúgyse. Szülés előtt két héttel...

Azt tudom tanácsolni, igyál sok folyadékot, legalább napi három litert, egyél sok rostosat, szilva, őszibarack, cseresznye, minden olyan, ami meghajt. Akkor lesz minden nap széklet, és puha is lesz, és nem fog felrepedni. Nekem a sima gyógyszertári krémek és kúpok nem használtak, csak amit a doki írt fel.

2009. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10:03-as.A széntablettát hasmenésre szokták adni.....


vegyél Laevolac szirupot,az lazítja a székletet.

2009. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!