Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kemoterápiás kezelésnél...

A kemoterápiás kezelésnél azt, hogy az embernek kihullik a haja azt úgy kell érteni, hogy teljesen tarkopaszra kihullik, vagy úgy, hogy pl. rendesen megritkul?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon sok hajam van, a fodrászom mindig azt mondja, soha nem látott még ennyire sűrű és dús hajat. Lehet esélyem arra, hogy csak kevesebb lesz a kezelés során, vagy tuti kihullik a összes?
2012. jan. 3. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, akinek teljesen kihullik, van akinek egy szál sem. Nagyban függ a terápia során alkalmazott gyógyszerektől is.
2012. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 psycho7 válasza:
Igazából ez emberfüggő,génfüggő
2012. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak igaza van, csak azzal egészíteném ki, hogy nem csak a haj, hanem a teljes testszőrzet kihullik, viszont a terápia befejezése után nagyon hamar, 1-2 hónap alatt visszanő és gyönyörű, egészséges lesz utána! Most már egyébként vannak olyan gyógyszerek, amik nem okoznak ilyen mellékhatást, de ezt úgyis az orvos dönti el.

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást!

2012. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kemot fogsz kapni. Az orvos egyből megmondja ,hogy annak a fajtának van -e ilyen mellékhatása.

De lesznek majd más tünetek is ,sajnos. Nagyon szép parókákat lehet kapni én is így vészeltem át az életem legborzalmasabb időszakát. De élek ,az a lényeg!!!

Neked is sok erőt és bátorságot kívánok.

A hajam dúsabb mint volt és másabb lett a színe.

2012. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, gyógyszer és szervezetfüggő.


Nekem az összes szőröm kihullt tőle(kopaszra),hajam, szemöldököm,hónaljam,ágyékom.........és megritkult a szempillám,karom,lábam.


Mielőbbi gyógyulást!!

Üdv.

2012. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utóbbi évtizedben nagyon sokat fejlődtek a citosztatikumok, alkalmazás szinten.

Közeli hozzátartozóm túl van műtéten, ami jól sikerült. Most kapta a második kemóját (előre láthatólag 4 lesz még) a szokásos tünetek közül SEMMIT nem tapasztalt kissebb emésztési nehézségeken kívül. Kéthetente 3 napra kell befeküdnie, a köztes időben éli a megszokott életét. A pozitív hozzáállás is sokat számít.

Sok sikert a gyógyulásodhoz!

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!