Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha most beadatom magamnak a...

Ha most beadatom magamnak a méhnyakrák elleni oltást. Akkor mi lesz a szexuális életemmel?

Figyelt kérdés

Szeretném beadatni magamnak az oltást.. csak kérdés h a doki az milyen doki.. azt hallottam h nődoki adja be..:S ez igaz? ha igen légyszi írjátok meg miért.. és ehez kapcsolódik a másik kérdésem.. valóban csak a szűz lányoknak adják be? és ebből kifolyólag.. Most ha megkaptam akkor mi lesz a szexuális életemmel?? :S Most akkor szüneteltetni kell addig a bizonyos időig?

Azthiszem ennyi.. A válaszaitokat nagyon szépen köszönöm.


2009. máj. 27. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos is beadhatja vagy körzeti orvos, akihez jársz. Azért adják szűz lányoknak, mert a Humán Papilloma vírus (HPV)ellen nyújt védelmet, de csak akkor van értelme, ha a lány még nem találkozott ezzel a szexuális úton terjedő vírussal. Tehát ha már meg vagy vele fertőzve egy korábbi kapcsolatodból, akkor már nincs értelme a méregdrága oltásnak. Az, hogy meg vagy-e fertőzve (ez még nem jelent betegséget, elég gyakori fertőzés), csak egy vizsgálatból derül ki, amit nőgyógyásznál lehet kérni. Az oltás 3 részből áll, az első és az utolsó között kilenc hónap telik el, ennyi ideig szerintem érdemes önmegtartóztatást gyakorolni, hiszen egy nagyon súlyos, akár halálos betegségtől tud megvédeni.
2009. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak szűz lányoknak, és nem csak nőgyógyász adja be. Lehet házhoz szállítást kérni a vakcinából, vagy gyógyszertárban receptre kiváltani, és beadhatja a háziorvos is.

Azonban nőgyógyászati vizsgálat szükséges.


Tanács: Jövőre úgyis kötelező oltássá teszik, most pedig - leárazva - 20.000 forint. Gondold át, bajod nem lesz, ha nem kapod meg azonnal, kicsit ezt is túlreagálják, mint a kergemarhakórt/madárinfluenzát/sertésinfluenzát.

2009. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

anyukám pont ezzel foglalkozik, vagyis daganatos megbetegedésekkel, és egy a HPV-vel foglalkozó orvos mondta neki, nem ér az oltás semmit

valaki pedig azt mondja, hogy ugyanúgy veszélyes is lehet, hiszen ez az oltás csak egy legyengített vírus

tavaly egyik barátnőm megkapta, és a végén nagyon erős vérzése lett az oltástól, másnak meg kutya baja sincs, mindenkinél mást vált ki, szerint gondold át alaposan

2009. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Szia. Én megkaptam az oltást,az első válaszoló jól leirta hogy működik, pár éve volt 90. 000 forint,szüleim fontosnak tartották,mivel mamám ebbe halt bele. gyerekorvos adta be,nem voltam szűz, és éltem nemi életet közben.ha nem ebbe,akkor ezer más betegségbe hal bele az ember,ez tényleg csak csepp a tengerben.
2009. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20:21-es vagyok

azután pontozzatok, ha utána is néztek valaminek, de azért köszönöm szépen, hogy megint csalódnom kellett a tudatlan b.rmokban...

2009. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!